Так, час інший, мода інша, а люди ті самі. Молодь так само любить незалежність і проявляє себе по-різному. А вічний конфлікт між батьками і дітьми існував завжди. І як його вирішити, не знає ніхто, крім психологів. Поради психологів вислуховуєш, погоджуєшся з ними, але втілити їх у життя шалено складно. Як же важко утриматися від порад! Як же хочеться вберегти своє дитя від помилок! Доросла людина схожий на зачаровану принцесу, яка була дитиною, але заснувши чарівним сном, забула про це. Прокинувшись вона пам'ятає, що колись була маленькою дівчинкою, але як це було і що вона при цьому відчувала - не пам'ятає.
Намагаючись навчити своїх дітей діяти правильно і перекармлівая їх постійними порадами та рекомендаціями, ми позбавляємо їх можливості самостійно помилятися і виправляти свої помилки. Якщо дитина розповідає вам про свої невдачі або неприємності, не прагніть відразу ж лаяти або засуджувати його. Через рік - два йому набридне вислуховувати докори, і він перестане ділитися з вами своїми потаємними думками. А немає страшніше нічого, як втратити довіру дитини.
Постарайтеся спокійно вислухати своє чадо. Не забувайте, що у нього є своя точка зору на все, що відбувається і не нав'язуйте йому свою.


Спробуйте лише поділитися власним відчуттям ситуації і висловити думку про те, що б ви зробили на його місці. Дитина вислухає, проаналізує і прийде до висновку самостійно. Це найважливіше, чому ви можете його навчити- обмірковувати вчинки і приймати рішення самостійно, не гребуючи порадами дорослих. Адже ми, все-таки, хоч трохи, але знаємо більше.

Згадайте, як ви самі набивали гулі на своїх помилках . Набутий досвід як не можна краще виховує. А от поради інших не навчать, а лише застережуть.
І, головне, що слід запам'ятати! Ви ж мрієте бути зі своїми дітьми друзями? Для цього не потрібно бути весь час поруч або постійно дошкуляти питаннями, що відбулося сьогодні в школі. Потрібно просто розуміти свою дитину, поставивши себе на його місце. Він починає пізнавати світ, не завжди доброзичливий. І якщо в сім'ї його будуть постійно лаяти або засуджувати, світ буде ще негативніше. Сім'я - це місце набуття спокою. Місце, де його просто вислухають, адже цього деколи так не вистачає. Навчить життя, школа, друзі. Батьки потрібні, щоб любити й оберігати, але не обгороджувати!