Так само слід розрізняти натуральну і штучну замшу.
Ознаки натуральної замші:
1.Наличие дрібних подряпин.
2 . При проведенні пальцем по замші, залишається слід іншого кольору.
3.Цена натуральної замші не може бути заниженою.
4.Запах шкіри завжди присутня. Синтетика не має запаху ніякого, або слабкий синтетичний.
Замша дуже добре пропускає повітря, тому одяг з неї та взуття цінується своєю комфортністю. Носити натуральну замшу можна носити в будь-який сезон. Взимку вона зігріває, а навесні і восени утримує прохолоду. Правда, є у замші один недолік. Вона боїться сильної вологи. Однак чим більше замша вбирає її в себе, тим більше стає непроникною.
Сучасні технології дозволяють обробляти замшу для того, щоб підвищити її експлуатаційні якості. Та й для споживачів пропонується величезна безліч засобів по догляду за замшею, які дозволяють очищати, надавати первісний вигляд і блиск, усувати невеликі дефекти. Потрібно тільки правильно ними користуватися.
Сушити замшеве взуття в жодному разі не можна біля нагрівальних приладів або батареї, інакше вона стане твердою і втратить свою еластичність.
Для чищення замшевого взуття можна використовувати звичайні щітки, вони залисніли шкіру, і вид взуття буде зіпсований.
Для чищення виробники випускають спеціальні пінки і рідкі крему для ефективного очищення бруду з поверхні замшевого взуття.


Цими ж засобами можна очищати сумки та ремені із замші.
Краще купувати ці кошти в спеціалізованих взуттєвих магазинах. Проконсультуйтеся з продавцем, у якого ви купуєте вироби із замші, про наявність таких засобів і способі їх застосування.
Після нанесення пінки або крему потрібно дати просохнути взуття, після чого спеціальною пористою щіткою видаляють відшарувалися забруднення.
Дуже часто разом з хорошою взуттям поважають себе виробники кладуть щітки прямо в коробку з взуттям. Це говорить про повагу потенційних клієнтів і турботі про свою репутацію.

Якщо взуття із замші сильно забруднена, для її очищення можна розчинити в теплій воді звичайний пральний порошок і акуратно нанести його на взуття м'якою губкою. Дати трохи просохнути і почистити м'якою щіткою.
Щоб взуття під час чищення і просушування зберегла первинну форму, взуття потрібно щільно набити м'якою сухою папером або газетою. Таким же способом потрібно зберігати взуття в сезон, коли вона не носиться.
Перед тим, як одягти замшеве взуття на вулицю, потрібно наносити водовідштовхувальне засіб, який вбереже вашу взуття від проникнення вологи і деформування.