В'язання з'явилося і стало популярним ще з давніх часів - у Стародавньому Єгипті знайшли в'язану туфельку у гробниць, якої не менше 4тисяч років. Але, незважаючи на це, Первоїстоком в'язання вважається плетіння вузлів, походження якого було із Стародавньої Русі і було пов'язане з чаклунськими передбаченнями і тлумаченням сновидінь.
Спочатку в'язали речі першої потреби, такі як рукавиці і панчохи, а вже з часом люди почали в'язати кофти, головні убори тощо.
У Європейські країни інтерес до в'язання принесли християни-місіонери, у яких навчалися місцеві умільці. У XII столітті більшість домогосподарок самостійно в'язали одяг всьому сімейству.
У XV столітті в'язання стає настільки популярним, що починає приносити дохід, завдяки створенню в'язальних цехів. З 1589 запанувала ера машинного в'язання, коли був створений перший у світі станок. Через це цінність ручних виробів дуже зросла.
В'язання гачком також зародилося дуже давно в племенах Південної Америки. Хоча в цілому думки з приводу того, де саме і коли воно зародилося, поділяються досі, але зате точно відомо, що наприкінці XIX століття в'язання гачком з'явилося в Росії.


Таке в'язання легко знайшло велику популярність, оскільки його техніка зовсім нескладна.
Крючком можна в'язати різноманітні шапочки, шарфики, кофти, рукавиці, скатертини, а також довязивать рукави і манжети до готової одязі.
Основними візерунками в'язання гачком були повітряна петля , опуклий стовпчик, напівстовпчик, колечко полуколечкамі, шишечка і листочок. Розрізняють два види в'язання залежно від петлі: туніський і німецький тамбур.

Гачки для в'язання необхідно підбирати залежно від того, яка мета вашого в'язання. Загалом, гачок для в'язання повинен бути легким, загостреним, з акуратною поліруванням і закругленою спинкою. Після того як ви досконально опануєте в'язальної технікою, зможете в'язати не тільки собі в задоволення, але і зробити своє хобі заробітком.
Володіючи в'язальними атрибутами, вам потрібно використовувати готові візерунки, яких існує безліч.
В'язання ніколи не втратить свою популярність , оскільки воно дає можливість людині створювати унікальні цікаві речі.