З часом цінність і популярність такої моделі спідниці, як спідниця-олівець, лише зростає (про це можна судити по частому використанню цього елементу одягу в показах модних дизайнерів) . Прототип цієї спідниці був створений Полем Пуаре на початку 20 століття у вигляді "кульгавою спідниці" (hobble skirt), яка мала довжину до щиколоток. Така модель була красивою, але незручною, особливо якщо в області колін вона була перетягнена стрічкою. І жінкам доводилося пересуватися дрібними кроками до тієї пори, коли модельєрам прийшла в голову ідея зробити ззаду невеликий розріз.
Довжину нижче колін (її називають "французької") спідниця-олівець отримала на початку 50-х років під час післявоєнної кризи, коли не вистачало грошей на спідниці. Саме тоді з метою економії молодий дизайнер Крістіан Діор створив колекцію прямих елегантних спідниць. "Олівцями" ці спідниці почали називати в 80-х роках завдяки офісним працівницям, що поєднував їх зі строгими піджаками. Зараз спідницю-олівець можна побачити в колекціях модних дизайнерів і відомих будинків мод (наприклад, у марки Donna Kаran, компанії Louis Vuitton і модельєра Джайлза Дікона).Антиподом широких штанів є вузькі брюки, які здалеку нагадують лосини, але відрізняються від них складним кроєм. Зараз такі брюки знову в моді, в колекціях відомих дизайнерів є такі їх інтерпретації:

- Брюки skinny - моделі з дрібними складочками. Вони зустрічаються у John Richmond (брюки з деніму світлих тонів і стрілками), Burberry (моделі в бежево-молочної гамі з палітурками на колінах і щиколотках) і Ungaro (моделі яскравих "кричущих" квітів).
- Блискучі штани золотистого і срібного кольорів нагадують нам про музику диско, популярною в 90-х роках. Такі брюки були відзначені в колекціях Laura Biagiotti, Balmain і Baby Phat.
- Вузькі брюки з малюнком - витиеватий абстрактний візерунок додали штанів у Versace, тонкі шкіряні ремінці і рослинний малюнок - у Leonard, чорно-червону графіком - у Future Classics. Такі брюки вдало поєднуються з блузами, у яких або немає рукавів, або рукава об'ємні і мають довжину три чверті.