Жінка повинна завжди залишатися жінкою, навіть якщо вона працює в офісі або керує бізнесом. Саме тому дизайнери зараз пропонують великий вибір одягу спеціально для ділових модниць.
Жіночий діловий костюм виник з подачі знаменитої Коко Шанель, завдяки якій жінки стали носити брюки, маленькі чорні сукні і коротку стрижку, позбувшись від незручності багатошарової одягу. Внаслідок цього жінки брели свободу в одязі. Основою для жіночого ділового костюма став англійський піджак у класичному стилі, до якого Коко додала прму строгу спідницю довжиною нижче коліна.
З тих пір костюм ділового стилю для жінок не раз удосконалювався додаванням різних деталей і змінювався залежно від країни. Зараз такий костюм є в гардеробі всіх дам, які хочуть досягти успіху і побудувати кар'єру, адже правильно підібраний імідж і зовнішній вигляд сприяє отриманню бажаною роботи та поваги колег.
Діловий костюм допомагає жінці висловити свій професіоналізм, показавши здібності і можливості, так як строгий вид, темний костюм, окуляри з солідною оправою і невелика капелюшок відразу ж змінюють ставлення колег і начальства. Одягнену так жінку відразу починають слухати, а не пропускати її рекомендації повз вуха.
Вибираючи діловий костюм важливо визначитися з його кольором, не забуваючи , що чорний і червоний вважаються небезпечними, так як костюми такого кольору потребують такого фасон, який не дозволить вам загубитися, як особистості (ваша мета - розташувати людину, а не підсвідомо викликати у нього агресію). Чорний колір допустимо для костюмів, які надягають на фуршет, презентацію або ділової вечір з штучним освітленням. Якщо ж вам подобається червоний колір, то вибирайте відтінки червоного вина. Також негласні традиції наказують, що ділові костюми не можуть мати коричневий (виключаючи бежевий і колір темного шоколаду) і зелений (виключаючи нефритовий і оливковий) кольору. Також не варто використовувати пурпурний, блідий блакитний і яскраві кольори.
Також діловий костюм повинен бути стриманим, а підкреслити жіночність можна витонченими лініями спідниці, блузки або приталеного жакета, а також різними аксесуарами в помірній кількості. З прикрас краще всього вибрати вироби з білого золота або срібла, а також перли.