В кінці 2012 і початку 2013 року (осінь-зима) чоловічі пальта будуть вельми різноманітними. Вас чекають такі популярні моделі, як реглан, дафклот, звичайна накидка, пардессю, тренчкот та інші. І хоча їх крій відрізняється, але можна сміливо стверджувати, що єдиним (трендовим) стилем для одягу майбутнього сезону буде стиль мілітарі. Це підтверджують і представлені стилі костюмів, і їх окремі деталі.
У колекціях пальто для чоловіків на осінь і зиму 2013 можна чітко простежити ретро-лінію, в якій використовують сорокові роки. Ви можете помітити у різних дизайнерів моделі у вигляді шинелі (іноді зроблені практично повністю ідентичними з образом 40-х). Колір таких пальто найчастіше сірий, бежевий, чорний і оливковий.
У колекціях зустрічається досить багато і різних накидок. Одні з них мають застібки, інші надягають через голову, не застібаючись. Матеріал для таких накидок буває різним - це може бути кашемір, шкіра, шерсть, драп або водостійка тканина.
Що стосується модних кольорів для осені та зими 2013, то ними можна назвати зелений (різні відтінки - гірчичний, кольору зелені, оливковий, морської хвилі, хакі та інші), сірий, червоний і чорний.


Трендовим варіантом є поєднання різних відтінків одного кольору в одній моделі. Відносно білого кольору восени 2012 року ми бачимо, що такі пальто в колекціях є, але їх менше, тому даний колір не можна віднести до трендовим.
А тепер трохи скажімо про особливості чорного кольору. Для майбутнього осінньо-зимового сезону дизайнери пропонують вдягати повністю чорні моделі, а ось фактура матеріалом може бути різною, але вміло поєднуватися. Традиційним кольором чоловічого пальто є сірий, тому він в колекціях представлений досить широко, при цьому тканини використовуються лише натуральні.

Модельєри в майбутньому сезоні радять одягати шкіру і хутро - шкіряні пальта можуть бути і блискучими, і матовими, а хутро береться і для основи пальто (хоча тут воно виходить більше схожим на куртку), і для обробки комірів. Не менш модним трендом буде шотландка (він популярний вже кілька сезонів і цього року буде використовуватися і для чоловічого верхнього одягу), пальто в цьому стилі шиють з кашеміру або вовни.