Ви завжди повинні пам'ятати, що краса повинна завжди бути союзником здоров'я, і будь перекіс може заподіяти шкоду. Однак досить часто ми бачимо, як бажання бути красивою бере верх і здоров'я починає страждати. Іноді зміни непомітні, але з часом вони виявляються повністю. Зараз ми обговоримо таку проблему, як залежність від косметики.
Якщо дбати про красу настільки, що здоров'я починає відходити на друге місце, то можна отримати залежність від різних чинників, включаючи і косметику. Коли вранці ми збираємося на роботу або в навчальний заклад, то в більшості випадків наносимо на шкіру певну косметику. Деякі косметичні засоби корисні, інші нешкідливі, треті не дуже. Якщо користуватися ними помірно, то можна не переживати, що ви щось порушите, але, якщо щоранку ваше обличчя покриває маска з різних видів косметики, то шкіра не буде терпіти це вічно. І в результаті вона пристосується і стане залежною від ваших щоденних дій.
Клітини шкіри постійно діляться і змінюються, їх верхній шар підсихає і мозок отримує про це сигнал. Наприклад, ваші губи обвітрилися і в мозок був посланий сигнал щодо цього, і ви відразу ж подумали про захисний бальзамі.


З одного боку ви допомогли шкірі, зволожили її, але, якщо використовувати бальзам регулярно, то процес оновлення клітин зупиниться. Саме тому фахівці не радять застосовувати гігієнічну помаду кожен день.
Манікюр зазвичай закінчується нанесенням лаку, однак при постійному його використанні нігті можуть пошкоджуватися. Ви зможете помітити це після видалення темного або яскравого лаку, коли на нігтях залишаються плями жовтуватого кольору (це реакція клітин нігтя на барвники лаку). Краще, якщо ваші нігті хоча б зрідка будуть "відпочивати", тобто будуть не нафарбованими.

Висока ціна косметики деяких виробників повинна б вказувати на те, що її якість так само високо, але це не завжди так. Багато людей купують дорогі кошти з надією, що їм вони допоможуть, але забувають про індивідуальну реакції. Деяким людям буває краще після використання косметики з помірною ціною, тому не варто відразу ж вірити рекламі. І пам'ятайте, що у всього є своя межа, і це відноситься і до таких важливих речей, як здоров'я і краса.