Доглянуті п'яти і ступні є бажанням будь-якої жінки, але існує думка, що найкраще для такого результату потрібно ходити в салон краси. Але ми хочемо вас запевнити, що і у себе вдома можна зробити свої ніжки доглянутими і м'якими, тільки діяти потрібно регулярно. Що саме робити, читайте у статті.
Частота повноцінного педикюру повинна бути 1-2 рази за місяць, додатково необхідно 2 рази на тиждень проводити обробку пемзою або скрабом для ніг, щодня змащувати маслом або кремом. Перед тим, як приступити до педикюру будинку, добре вимийте ноги і видаліть лак.
Отже, що робимо далі?
1. Розпарює ноги. Зробіть теплу ванночку для ступень, додавши туди настій трав (наприклад, квітів липи або ромашки). Якщо ваші ноги багато потіють, то в ванночку слід вилити трохи настою дубової кори. При потертостях і тріщинках корисна ванночка з морською сіллю. Розпарювала ніжки 15 хвилин, зануривши їх у воду по щиколотки. Якщо шкіра сильно загрубіла, то процедура буде більш тривалою - 20-25 хвилин (можна насипати у воду трохи крохмалю).
2. Видаляємо огрубілу шкіру. Вийміть одну ногу з води, витріть насухо, а потім ретельно потріть п'яти.


Для цієї процедури використовують пемзу, щітку з пемзою або металеву щітку. Можна додатково нанести на щітку скраб і терти стопи круговими рухами. Пам'ятайте, що обробка потрібна не тільки п'ят, а й пальчикам. Не сильно тисніть, щоб шкіра не була травмована. Повторіть цю процедуру і для другої ноги.

3. Обробляємо нігті. Обріжемо їх по прямій лінії (будьте особливо уважні з великими пальцями, де через округлого краю часто трапляється вростання) і підпиляти куточки, рухаючи пилку в одному напрямку (це вбереже нігтики від розшаровування). При нерівності пластини нігтя (шорсткий, борозенках) її акуратно шліфують з використанням спеціального блоку (буфа). Шкіру навколо нігтів опрацюємо засобом для кутикули, а саму кутикулу зрізати не будемо, а просто відсунемо дерев'яною паличкою.
4. Наносимо лак. Він може бути захисним або кольоровим, а при нерівностях також використовують базу. Після двох шарів лаку наносимо закріплювач.
5. Наносимо крем на стопи. Це завершальна стадія педикюру в домашніх умовах.