Багато міські жителі не уявляють собі літа без того, щоб не побувати на дачі. Там вони можуть відпочити від міського шуму і пилу, поспілкуватися з природою. І нерідко дачні будинки будують з дерева, а щоб відпочивати в ньому комфортно (нерідко на дачу приїжджають під час відпустки або навіть на все літо), там має бути електрику.
Дерево називають пожежонебезпечним матеріалом, тому прокладці електрики в дерев'яних будинках приділяють велику увагу (статистика показує, що саме несправна проводка стає причиною пожежі в половині випадків). Так, монтаж проводки в будинку з дерева забирає і гроші, і нерви, адже для цього не розроблені грамотні інструкції. Доводиться використовувати поради та досвід, тому ми вам посприяємо. Читайте далі наші рекомендації.
Якщо недалеко вашого будиночка проходить ЛП, то від неї роблять відгалуження ізольованим проводом (краще самонесучим, він служить довше та його захист краще) з перетином більше 16 мм2. Для введення кабелю в будинок вам знадобиться арматура й затиски, які повинні бути герметичними. Прокладання проводки всередині роблять із застосуванням кабелю, у якого мідні жили, а для його захисту кабель потрібно помістити в пластикові гофровані труби.Пам'ятайте, що найбільш небезпечною ділянкою є відстань від щитка-розподільника до зовнішньої стіни, тому в його облаштуванні не сподівайтеся "на авось", робіть все ретельно. Можна заховати кабель в трубу з товстої сталі або ж додати аварійну автоматику.

Електрика будинку потребує наявності розподільного щитка, в якому буде автомат захисту, лічильник, автомат відключення і УЗО. Захист повинна бути розділена по приміщеннях, адже у них різне навантаження на електромережу. При монтажі проводки в першу чергу звертайте увагу на безпеку, тому купівля всіх елементів щитка бажана у перевіреного виробника і з гарантією.
Для зручності внутрішню проводку роблять відкритою, наприклад, використовуючи кабель потрійний ізоляції, який буде кріпитися електротехнічними скобами. Можливо також приміщення кабелю в гофру, яка кріпиться до стіни кліпсами. Це найдоступніший варіант, але страждає зовнішній вигляд. Більш трудомісткий варіант - сховати кабелі в коробах з пластику.