У кожного свої асоціації з ім'ям Коко Шанель, хтось згадує про чорному платті, інші про відомих духів, треті і сумках, але, погодьтеся, це ім'я знають всі. Цю яскраву жінку пам'ятають, цитують, показують у фільмах, роблять героїнею книг. Габріель Бонер Шанель була заміжня, але всі її романи вплинули на світ моди, завжди приносячи щось нове. Про це і поговоримо.
Першим коханням Габріель (Коко її почали називати після того, як вона співала в кафе La Rotonda і в її улюблених піснях було це слово) був Етьєн Бальзан. Коли Шанель переїхала в його паризьку квартиру, вона вирішила зайнятися створенням капелюшків. Цікаво те, що продавати ці капелюшки Коко початку колишнім пасіям Етьєна.
У 1910 році Шанель переїхала на вулицю Камбон (там досі знаходиться її Будинок моди) за допомогою Артура Кейпел (друга Етьєна). Він запропонував Коко гроші для відкриття магазину, а незабаром став не тільки бізнес-партнером, але й коханим. Пізніше Шанель згадувала, що вона створила Будинок моди тому, що її містили двоє чоловіків.
У першій своїй лінії одягу для жінок Коко захотіла зробити щось настільки ж зручне і просте, як чоловічий одяг.


У підсумку весь світ побачив жіночі брюки, спортивний костюм для прекрасних дам, плаття-сорочку і трико. Саме Шанель почала використовувати для пошиття одягу джерсі і трикотаж. Вона завжди хотіла зробити лінії максимально простими, а силует елегантним, але зручним. Крім того, Коко не терпів умовностей і прагнула робити такий одяг, завдяки якій жінки відчували б себе вільніше.

Після загибелі Артура в автокатастрофі Шанель довго носила тільки чорне і саме в той період вона створила своє знамените плаття, як пам'ять про чоловіка, якого любила. У 1920 році Коко познайомилася з князем Дмитром, під час роману з яким вона придбала нового знайомого - парфумера Ернеста Бо. Саме він створив для Коко особливі аромати, серед яких вона вибрала бульбашка №5 і не прогадала.
Роман Шанель з герцогом Вестмінстерським тривав 4 роки. Найбагатший британський кавалер обсипав Коко коштовностями і живими квітами. Але саме в цей час вона почала працювати над власною біжутерією, зробленої з штучних перлів, яку змогла купити будь-яка жінка.