З приводу акне, простіше кажучи, вугрової висипки інформації зараз настільки багато, що іноді не зрозуміло, де правда, а де вигадка. Спробуємо розібратися.
Багато хто думає, що появі акне сприяє бруд, а також неправильне харчування. Це, звичайно, впливає на стан шкіри, але дані фактори здатні викликати лише загострення акне, а ніяк не його виникнення.
Насправді ж акне виникає через те, що порушується робота сальних залоз, а також змінюється склад шкірного сала. Воно повинно бути рідким, тоді воно
без праці буде виходити на поверхню. Але якщо його в'язкість підвищується, то відбувається порушення відтоку, в результаті чого секрет залишається всередині залози. У ній починається розмноження бактерій, і в підсумку з'являються вугри.
На сальні залози впливає рівень гормону андрогену. Їх робота порушується, якщо є якісь неполадки в роботі надниркових залоз і яєчників.
У підлітковому віці "гормональні бурі" - це нормальне явище. Коли період статевого дозрівання закінчується, вугри зазвичай зникають.


Однак якщо вони з'являються в зрілому віці, значить, справа не в неправильній дієті або поганому догляді за шкірою. Дуже часто виникає питання - як видалити прищі на обличчі ? Слід сходити до терапевта, щоб той поставив діагноз і призначив лікування, а вже потім можна вирушати до косметолога.
Влітку здається, що вугрі проходить, але це не так. Сонячні промені підсушують, а на засмаглій шкірі прищі не так помітні. Але якщо дози ультрафіолету великі, то епідерміс стає товщі, імунітет слабшає, і сала утворюється більше. У підсумку пори закупорюються і через 3-6 тижнів акне буде ще більш вираженим. Тому слід наносити сонцезахисні засоби перед виходом на сонце.
Є також помилкова думка про те, що шкірі з вугрові висипання потрібні спиртовмісні тоніки. Справа в тому, що спирт руйнує захисний шар шкіри, і вона стає сухішою. Так жирну шкіру легко пересушити. Якщо ви використовуєте засоби зі спиртом, то обробляйте ними лише ті зони, де є акне. Тоді інфекція не буде поширюватися далі.