Якщо ви твердо вирішили приступити до регулярних тренувань, то вам слід подумати про екіпіровку. Від цього залежить те, як ви будете виглядати, а також наскільки комфортно вам буде займатися. А вибір взуття ще й впливає на безпеку тренувань.
В "правильної" взуття навантаження на опорно-руховий апарат буде не такою великою. Для занять бігом потрібні одні кросівки, а для аеробіки - інші. Тому що в одних нога добре фіксується, а в інших - краще ковзає.
Спортивну взуття можна поділити на універсальну спортивну і спеціальну. Перша призначена для "любителів" спорту, друга - для
професіоналів.
Нас цікавить перший вид.
Якщо вам потрібна взуття для бігу, то варто звернути увагу на те, щоб вона була легкою, пропускала повітря і володіла хорошою амортизацією. Таке взуття невисока, у неї масивна п'ята і закруглений носок. Між підошвою і каблуком має бути відстань від 1,5 см. Дивіться, щоб підошва була гнучкою. Зазвичай кросівки для бігу та ходьби мають по верхній кромці валик, що захищає щиколотки від натирання.Взуття для фітнесу зовні нагадує закриті туфлі на суцільній підошві. Вона трохи вище, ніж бігова. Це потрібно для кращої фіксації голеностопа. Крім цього, таке взуття має щільну підошву і виступаючий ззаду "хвостик". Якщо підошва біла, значить, в цих кросівках рекомендується займатися в залі.
Взуття для тенісу відрізняє сильна бічна підтримка. У таких кросівках стопа надійно зафіксована при поперечних рухах. Під п'ятою і в носовій частині є спеціальні подушки.
Для баскетболу і волейболу потрібні високі кросівки на підошві з каучуку. У ній повинен добре фіксуватися голеностоп. У футбольних кросівках йде гнучка підошва і устілка, що дає додаткову амортизацію. Розмір шипів на підошві говорить про те, для якого покриття поля призначена взуття: невеликі шипи - для штучного покриття, великі - для земляного поля, а якщо вони відсутні, значить, в цих кросівках слід займатися в залі.
Не купуйте кросівки на липучках. Вони можуть перетягнути судини.
Відправляйтеся купувати кросівки в кінці дня. До вечора ноги набрякають, і їм має бути зручно в спортивного взуття.