Багато з нас були сильно розчаровані, виявивши, що скинуті під час дієти кілограми повернулися знову. Виявляється, рівень гормонів апетиту до дієти здатний показати, скільки ви наберете після неї.
Відомо, що жирова тканина - це орган, який допомагає зберігати тепло і воду в організмі, захищає внутрішні органи від ушкоджень, виробляє гормони і т.д. А ще це недоторканний запас організму на "чорний день" (стрес, голод, і т.п.), тому він не хоче йти на компроміс з нами, коли ми намагаємося зменшити його обсяг. Жирова тканина може переміщатися, наприклад, ми прибираємо жир з живота, роблячи вправи, і він може перейти в плечі,
гомілки і т.д.
Жирова тканина може самовідновлюватися. Це відбувається завдяки гормональної програмі. Вона підтримує обсяг жирової тканини.
Розберемося в тому, яке значення мають гормони апетиту при формуванні жирової тканини.
Рівень греліну ("гормону голоду") збільшується натщесерце і зменшується після прийому їжі. Виявляється, регулюють рівень греліну зовсім не жирові запаси, а жири, що містяться в їжі, яку ми споживаємо. Доведено, що фаст-фуд, в якому багато жирів, має ефект звикання.
Не так давно вчені Каліфорнійського інституту Scripps створили вакцину, яка розщеплює грелін, іншими словами, зменшує відчуття голоду.


Ось тільки препарат досліджували поки на мишах. Він знижує апетит, і миші худнуть. Але думки на його рахунок неоднозначні. І не відомо, чи буде вакцина досліджуватися на людях. Який би дієти ви не дотримувалися, в першу чергу треба правильно харчуватися. Якщо ви не знаєте, що приготувати - читайте корисні кулінарні рецепти
За нормалізацію енергетичного обміну і за вагу відповідає лептин. Його називають "гормоном ситості". Його виробляють адипоцити - жирові клітини. Якщо рівень цього гормону високий, виникає відчуття ситості, але він асоціюється з серцево-судинними захворюваннями, і ризиком розвитку діабету II типу. Низький рівень лептину говорить про недолік жиру для розвитку, при цьому сповільнюється сприйняття сигналу про насичення.
Коли людина їсть достатньо, жирові клітини виробляють викид лептину в кров, кажучи мозку про те, що харчування повноцінно. Якщо ми сідаємо на дієту, співвідношення одержуваних речовин з їжею змінюється, і адипоцити відразу зменшують дозу лептину. Це призводить до підвищення апетиту. І організм змушує нас знову почати харчуватися як раніше.
Тому харчуйтеся грамотно, не доводьте себе до голодної непритомності і займайтеся фітнесом.