Щорічно тисячі людей приходять консультуватися з пластичним хірургом з приводу поліпшення зовнішності, зокрема, зміни носа. Одні незадоволені носом з дитинства, іншим не подобається, що ніс змінився з віком, треті отримали травму, четверті через кривої перегородки не можуть нормально дихати - всі вони впевнені, що форма і розміри носа важливі для привабливості людини. І дійсно, навіть невелика зміна носа здатне перетворити зовнішність.
Як і будь пластична операція, ринопластика проводиться лише тим, у кого міцне здоров'я і реалістичні очікування від втручання. Ідеалу зовнішнього вигляду не існує, але метою ринопластики є зробити такий естетичний вигляд носа, щоб він гармонійно підходив до інших рисам.
Важливих факторів, які неодмінно зацікавиться хірург на прийомі, є вік, ваша етнічна приналежність, а також тип шкіри. Пацієнтам молодше 15 років операцію за бажанням проводити не будуть, адже в майбутньому у таких юних клієнтів ніс ще може рости і змінюватися. Їх беруться оперувати тільки за життєвими показаннями, коли без ринопластики дихання буде порушено.Перед тим, як погодитися зробити ринопластику, обов'язково обговоріть з пластичним хірургом необхідність змін інших рис обличчя (наприклад, повік, підборіддя), так як це зробить результат краще , та й наркоз буде один. Запитуйте у лікаря якомога більше, а після консультації він видасть вам інструкції з підготовки до втручання. У цих інструкціях будуть рекомендації, що можна і не можна робити перед тим, як лягти на операцію.

Наприклад, потрібно уникати прийому вітаміну Е, жирних кислот Омега-З, нестероїдних протизапальних засобів, так як вони можуть підвищити ризик кровотечі під час втручання. Якщо ви приймаєте якісь препарати, обов'язково повідомте лікаря і не припиняйте прийом різко. Не варто вживати спиртне за тиждень до ринопластики, так як це погіршить загоєння ран. Інструкції відрізняються у різних лікарів і в більшості випадків залежать від ваших даних, особливостей втручання і самої клініки. Обов'язково виконуйте всі ці інструкції, оскільки вони потрібні лише для вашого блага і успіху пластичної операції на носі.