* Перш ніж спробувати очистити забруднену тканину, обов'язково дізнайтеся, як діє пятновиводящих засіб на саму тканину, а також забарвлення. Для цього обробіть непомітний ділянку, наприклад, всередині кишені або на шві зсередини одягу.
* Не варто користуватися міцними розчинами засобів для виведення плям, краще брати менше концентрований засіб, а якщо воно не допомогло, то обробити пляму два або три рази ( після кожного добре промивати).
* Плями на натуральному шовку або вовни не можна обробляти лугами, а на льоні або бавовні - кислотами.
* Ацетатний шовк слід чистити будинку мильним розчином, так як багато виведення плям можуть розчинити таку тканину.
* Тканини з синтетичних матеріалів можуть зіпсуватися від розчинників.
* Іноді після чищення навколо плями з'являється "ореол" - розпливчастий коло. Щоб такі кола не виникали, перед обробкою потрібно намочити водою тканину навколо забруднення, а якщо річ світла, то посипати крейдою.
* Розчинники краще наносити на плями зі зворотного боку одягу, так "ореоли" теж не будуть утворюватися.
* Ще одна причина з'являється "ореол" - неправильне втирання засобу.


Виводити плями потрібно до центру, а терти з невеликим натиском і обертальними рухами.
* Намагайтеся не зачіпати засобами для виведення плям тканину навколо плями, а якщо воно невелике, то користуйтеся гострою паличкою або крапельницею.
* Плями на шерсті від води або дощу можна видалити, якщо почистити річ мокрою щіткою, а потім накрити вологою тканиною і пропрасувати. Якщо такі плями утворилися на бавовняної тканини яскравого забарвлення, то потрібно обробити її розчином оцту (у склянці води розчинити ч. Ложку), після чого пропрасувати з виворітного боку. Плями від води на шовку потрібно спочатку змочити розчином харчової солі (у склянці води розчинити ч. Ложку) і теж пропрасувати. Якщо потрібно видалити подібні плями з глянсової шкіри, просто натріть їх кремом для взуття (безбарвним).

* потрапив на одяг жир можна вивести сіллю - посипати пляму і трохи потерти, а при необхідності поміняти сіль ще кілька разів.
* Сліди поту на льоні та бавовні можна усунути нашатирним спиртом і кухонною сіллю - за ч. ложці розчинити у склянці води, а після обробки промити тканину водою .