Чиста шкіра на обличчі - нормальне бажання будь-якої людини, так як акне і прищі на цій частині тіла завжди викликають переживання, особливо у жінок. Прищі нерідко виникають у молодому віці під час змін гормонального фону - через підвищення вироблення статевих гормонів шкірний жир починає утворюватися активніше, збирається в порах, а коли в них потрапляє інфекція, це призводить до запалення і гнійним прищів.
Нерідко утворюються комедони - прищі, головка яких чорна. Вони теж виникають через забилися жирових проток, а коли на шкірний жир діє кисень, він окислюється і стає твердим. Коли до цього приєднується інфекція, з'являються прищі. Чорна головка - це скупчення бруду. Якщо ви побачили чорні крапки на обличчі - це вже "дзвіночок" про забиті сальних порах, що нерідко буває і через зловживання копченим, спиртним, смаженим.
Прищі лише псують зовнішній вигляд, якими б вони не були, тому від них потрібно позбутися, але вдома це робіть дуже обережно, адже завжди є небезпека "загнати" гній всередину (а це може негативно вплинути на нерви особи). Якщо турбуєтеся, то краще піти в косметичний салон або до дерматолога, але дещо можна зробити і самостійно.Ось які заходи допоможуть боротися з прищами в домашніх умовах:
- Відмовтеся від жирної їжі і постарайтеся виключити інші провокуючі прищі фактори (прибрати шкідливі звички, є більше клітковини, стежити за своєю гігієною).
- Перед сном обробляйте проблемні зони ихтиоловой маззю - наносите її на 30 хвилин, а потім знімайте ваткою.
- Вранці прищі потрібно протирати будь-яким спиртовим розчином , потім обробити руки, взяти стерильну марлю і обережно натискати на прищі, щоб їх вміст потрапляло назовні (якщо не виходить, не "мучте" ще не дозрів прищ).

- Після видавлювання відразу ж знову обробіть спиртовим розчином, куди можна додати кілька крапель йоду і 1 яйце - все збийте, нанесіть на ватку і потримайте кілька хвилин на ранках.
- Далі зробіть маску з білої глини, цинкової присипки і тальку - все змішати в однакових кількостях і додати трохи саліцилового спирту. Після декількох хвилин на обличчі зніміть таку маску сухими серветками.