Легінси з'явилися в гардеробі жінок в 80-х роках минулого століття з подачі відомого стиліста Карла Лагерфельда, але нинішні моделі дуже відрізняються від леггинсов тих часів. Стильні моделі, які носять зараз, шиють з натуральних матеріалів, прикрашають малюнками квітів, принтами, мереживом, ремінцями, прорізами, заклепками і інший обробкою. Але при наявності такого розмаїття потрібно знати, як носити даний предмет гардероба (якщо це робити неправильно, легінси можуть підкреслити недоліки і зробити зовнішній вигляд вульгарним).
Легінси можна назвати універсальним предметом гардеробу, який дає можливість жінці вибирати свій спосіб, міняючи поєднання з іншими предметами одягу, а також відчувати себе вільною у рухах. Для вечірнього туалету до леггинсам надягають каблуки, правильні аксесуари.
Найчастіше проблема вибору одягу, яка поєднується з легінсами, пов'язана з тим, що жінка впевнена, що легінси - це основа їх вбрання. Але, хоча вони і схожі на брючки, які облягають ніжки, все одно вони ближче до колготкам, тому повинні лише доповнювати образ. Ось головні поради щодо вибору вбрання, в якому однією з деталей будуть легінси:
- Слідкуйте, що стегна не були відкритими повністю, навіть якщо ви пишаєтеся їх формою.- Не надягайте до леггинсам облягаючий топ або майку, найкраще носити їх з міні-сукнею або вільної тунікою.
- Якщо ніяк не обійтися без облягаючого верху, додайте в комплект спідницю (трикотажну, шкіряну, джинсову).
- Підбирайте одяг в комплекті так, щоб кольори були збалансовані - наприклад , до яскравих леггинсам, прикрашеним принтом (наприклад, такіем популярним зараз леопардовим), потрібно надіти однотонний і відповідний за кольором верх.
- Якщо ваша фігура нормальна, а стегна стрункі, то можна носити легінси будь-якої моделі і будь-якого забарвлення, а якщо ви хочете візуально поліпшити форму ніг, то вибирайте однотонну модель темного кольору (чорні, сині, шоколадні, фіолетові легінси).

- Пам'ятаєте , що світло-сірі та білі легінси (особливо трикотажні) завжди роблять стегна візуально повніше.
- З довжиною теж будьте обережні - якщо легінси доходять до середини гомілки (довжина три чверті), то у жінок з низьким зростанням або повнотою ноги будуть виглядати короткими.