Купівля або взяття в оренду земельної ділянки на схилі - один з найдоступніших варіантів для багатьох сімей. Коштують такі ділянки набагато дешевше, правда, мороки з плануванням може бути більше. Однак пам'ятайте, якщо розібратися в цьому питанні і затвердити проект, що враховує всі нюанси, то можна побудувати дуже красивий і надійний будинок, вигідно відрізняється від звичайного будинку на рівному рельєфі місцевості.
Під рельєфом прийнято розуміти стан вихідної поверхні ландшафту - присутність ярів, долин, пагорбів, гір, плато. Рівень ухилу можна вирахувати за простою формулою - візьміть співвідношення різниці висот двох точок на місцевості і відстань між ними, покладене на горизонталь. Вимірювати ухил прийнято у відсотках. Майданчики з мінімальним ухилом (менше 3%) максимально придатні для зведення будівель. Тут застосовні проекти будинків будь-якої складності. При ухилі, що перевищує 8%, нерівність може бути використана для спорудження цокольного поверху - перший поверх вирізують з масиву схилу. Це хороший варіант, коли вас цікавлять проекти котеджів з гаражем.
Якщо ж вам попався крутий схил в більш ніж 15-17% нахилу, вам потрібно буде зробити на ділянці кілька ідеально рівних поверхонь.


Їх ширина залежить від розмірів майбутньої будови. Для створення таких поверхонь зводяться спеціальні тераси, що закріплюються подпорочнимі стінками і з'єднуються ступенями. Утримують стінки найкраще робити з довговічних і міцних матеріалів - валунів, бетонних плит, диких каменів і цегли. Незручності місцевості можна легко перетворити в достоїнства, якщо розробити проекти будинків з багаторівневими ярусами.
Не забувайте за основне правило зведення будівлі на нерівному ландшафті - будинок потрібно будувати на найвищому і самому сухому місці території ділянки. При такому підході вам буде простіше закладати фундамент, який не буде схильний постійної вологи, зводити цокольний поверх і виконувати будь-які земельні роботи.
Майбутні проекти котеджів краще заздалегідь орієнтувати на південну сторону. У такому випадки навіть найменше будівля завжди буде залито світлом, а також такий будинок буде мати додатковий природне джерело обігріву. Якщо вам доведеться будувати будівлю впритул до стрімкому схилу, використовуйте по максимуму всі вихідні природні ресурси - будуйте стіни будівлі ближче до скелі і використовуйте будь-яку рівну поверхню для створення терас.