Кожна людина потай мріє дожити до ста років, а кожна жінка при цьому ще хоче залишатися прекрасною. У наш час завдяки технічному прогресу та досягнень медицини та косметології довголіття, збереження здоров'я і вічна молодість (ладно-ладно, можливість виглядати років на 20 молодше свого віку) стали цілком реальними. І допоможе нам в цьому anti-age терапія.
Софія Ротару
Фото: ИТАР-ТАСС
Що таке anti-age?
Жити швидко і померти молодим в якийсь момент стало зовсім немодно, тому ще в 80-ті роки минулого століття вчені-медики об'єдналися для вивчення механізмів старіння і боротьби з ними. У результаті з'явилася anti-age терапія.
В основі anti-age - лікувально-діагностичні заходи, основною метою яких є оздоровлення і омолоджування організму. І справа тут не тільки в чудодійних кремах і вдалих пластичних операціях, а у виведенні токсинів, поліпшенні циркуляції крові та активізації обміну речовин. Плюс здоровий спосіб життя, який з кожним днем стає все популярнішим і включає в себе регулярні заняття спортом, правильне харчування і відмова від шкідливих звичок (в першу чергу куріння).
Основні завдання anti-age:

  • Продовження і підвищення якості життя.
  • Попередження розвитку захворювань, які проявляються з віком.
  • Підвищення розумової та фізичної активності.

Коли потрібно звернутися до anti-age?
Починати займатися оздоровленням та омолодженням організму можна і в 25, і в 80 років, і це в будь-якому віці принесе видимі результати і благотворно позначиться на стані організму. Однак все-таки чим раніше, тим краще. Принаймні, користуватися кремом для обличчя з УВ-фільтрами потрібно з молодості, адже сонце викликає фотостаріння шкіри, а значить, неминучі зморшки і пігментні плями, які безапеляційно видають справжній вік.
Що пропонує anti-age терапія?
Так як anti-age терапія з кожним роком стає тільки популярнішим, з'являється безліч медичних установ, які користуються повагою і займаються серйозним дослідженням даного питання. Одна з найпопулярніших послуг в таких клініках - так званий check-up, або швидка повна діагностика організму, в ході якої вам зроблять повний аналіз крові та МРТ внутрішніх органів. Крім цього дослідження доктор порадить вам, як краще змінити своє харчування, які фізичні навантаження підійдуть найкраще.
У деяких клініках є ще й авторські методики, спрямовані не тільки на поетапну перевірку внутрішніх органів організму, зміна харчових звичок і способу життя, а й на підтримку серцево-судинної і заспокоєння нервової систем (зняття психологічних блоків, створення правильної мотивації).Слід зазначити, що повна діагностика та отримання рекомендацій у приватних клініках - задоволення не з дешевих (в середньому € 5000). Однак в якості альтернативи існують засновані державою Центри здоров'я, куди можна звернутися за консультацією, отримати первинну діагностику та рекомендації з харчування та фізичних навантажень.
З чого почати anti-age?
1. Детоксикація організму
Життя в мегаполісі, фастфуд і неправильне харчування неминуче ведуть до того, що наш організм "засмічується", в ньому накопичуються токсини і він починає працювати неефективно: з'являються проблеми з серцево-судинною системою, печінкою та обміном речовин, а значить, організм втрачає тонус. Щоб цього не сталося, необхідно хоча б раз на рік проводити курс детоксикації організму, яка допоможе вашому організму очиститися і активує антиоксидантні захисні системи.
2. Зміцнення імунітету
У багатьох anti-age програмах використовуються природні підсилювачі імунітету, які не тільки допоможуть організму боротися з інфекціями, але і очистять його від токсинів. Це дуже важливий етап anti-age терапії: деякі вчені стверджують, що збільшення числа онкологічних захворювань пов'язано як раз з ослабленням імунної системи, тому краще заздалегідь підстрахуватися і допомогти організму захиститися.
3. Нормалізація та покращення обміну речовин
Вже давно відомо, що з віком метаболізм сповільнюється. Це означає, що з кожним роком наш організм спалює все менше калорій, тому легше набирає зайву вагу. Плюс цьому сприяє зменшення фізичних навантажень, що також веде до втрати тонусу м'язів. Тому дуже важливо з віком коригувати свій раціон харчування, щоб не з'явилися непотрібні зайві кілограми, і в міру можливості підтримувати фізичну активність. А також в курсі anti-age оздоровлення приймати спеціальні добавки, які покращують циркуляцію крові, нормалізують обмін речовин і оздоровлюють організм.

На замітку
Процес старіння можна сповільнити, якщо почати завчасно піклуватися про свій організм. А це означає, що з молодості треба виробити правильні харчові звички, відмовитися від куріння, не забувати про помірних фізичних навантаженнях і в цілому вести здоровий спосіб життя, намагаючись уникати непотрібних стресів. І, звичайно, не забувати про профілактику, адже жити швидко - це вже не здорово.