Досить часто любительки парфумерії ризикують отримати за її повну вартість відверту підробку. Багато торгові доми і центри, парфумерні магазини не гребують виставляти на свої вітрини поруч з оригіналами підробки парфумів різної якості. Як убезпечити себе від придбання підробки і на що з цією метою потрібно звернути увагу?

Види підробок духів

Підробки насправді можуть бути різними. Залежно від їх типу вам буде простіше чи складніше відрізнити її від оригінальної продукції. Отже, види підробок духів і їх характеристики:

 • імітація. Повторює запах оригіналу і колір флакона, а основна відмінність полягає в написанні назви парфуму і бренду. Наприклад, 'Kinzo' замість 'Kenzo' або 'Chanell' замість 'Chanel';
 • версія. Відрізняється таким же ароматом, але різниця полягає у флаконі або упаковці (наприклад, це може бути колір скла або якість пластмаси);
 • копія. Копії нічим не відрізняються від оригіналу, і мають такі ж запах, колір, назва.

Останнім часом парфумерні магазини при продажу парфумерії оперують термінами "ліцензійна парфумерія" і "митний конфіскат". Кожен поціновувач парфумерії повинен знати, що така продукція до оригіналу не має ніякого відношення. Ці поняття використовують продавці, які прагнуть продати неякісну парфумерію за ціною оригінальної продукції. Проводиться така продукція, як правило, у Голландії або Об'єднаних Арабських Еміратах.

Тепер більш детально про те, чим відрізняється підробка від оригінальної продукції.

Упаковка парфуму

Швидше за все, в торгових мережах вам не дозволять розкрити упаковку парфумів до їх придбання, тому на першому у вас є можливість вивчити тільки її. Зовнішній вигляд упаковки зможе вам багато про що розповісти:

 • якщо підробка груба, тоді ви знайдете помилки у назві бренду або самого парфуму. Це може бути різниця в одну букву (букви замінені або переставлені), відмінність в шрифті та написанні;
 • якщо купується вами продукт упакований в целофанову плівку, пам'ятайте про те, що вона повинна бути тонкою і акуратною, сплавлятися клеймо має бути розташоване строго по центру. Але враховуйте і той факт, що далеко не всі бренди упаковують свою продукцію в целофан, наприклад, деякі позиції брендів Lacoste, Hugo Boss, Davidoff можуть продаватися без целофану;
 • всі написи на упаковці повинні бути добре читаються, шрифт повинен бути чітким і акуратним, а сам картон, з якого виготовлена упаковка - щільним і якісним;
 • знак зворотної тари в обов'язковому порядку повинен бути присутнім на упаковці. Він виглядає, як дві стрілки по колу;
 • штрих-код також повинен бути представлений на упаковці.


  Якщо ви відправляєтеся за парфумом конкретного виробника, не полінуйтеся знайти штрих-код тієї країни, в якій його виробляють, а потім порівняти з тим, що представлений на упаковці. Також переконайтеся в тому, що країна, чий штрих-код вказаний на упаковці, збігається з тією країною, яка написана буквами.

На упаковці в обов'язковому порядку повинна бути представлена наступна інформація:

 • найменування парфуму;
 • категорія парфуму - духи (parfum), парфумована вода (eau de parfum), туалетна вода (eau de toilette);
 • статева приналежність парфуму - для жінок (for/pour femme), для чоловіків (for men/pour homme);
 • міллілітраж в мілілітрах (ml) і обсяг у рідких унціях (fl. oz .);
 • склад парфуму;
 • країна-виробник;
 • номер партії і дата виробництва.

Вартість духів

Звичайно, слід враховувати той факт, що якісна оригінальна парфумерія не може мати занадто низьку вартість . Якщо торгова точка відпускає продукцію більш ніж з 50-60% знижкою, цей факт повинен вас насторожити. Адже парфумерія - НЕ швидко псується, відповідно у швидкому позбавленні від неї немає ніякого сенсу, також як і немає ніякого сенсу для торгової точки відпускати товар за вартістю нижче закупівельної.

У деяких торгових точках продаються у великих кількостях парфуми великих обсягів по прямо таки викидними цінами. Природно, навряд чи такий продукт виявиться оригіналом.

Сертифікати якості парфумерії

Прийшовши в парфумерний магазин і вибравши відповідний товар, ви маєте повне право уточнити у продавця наявність документів, що підтверджують якість продукції. До таких документів, як правило, відносяться Декларація про відповідність або Сертифікат відповідності. Ці документи є гарантією того, що продукція пройшла контроль на безпеку, і відповідає висунутим вимогам.

Незважаючи на те, що в Росії обов'язкова сертифікація парфумерії була скасована, багато що дорожать своєю репутацією виробники продовжують проводити сертифікацію добровільно, щоб у покупців не виникало сумнівів в якості продукції.

Запах парфумів

Кожен якісний парфум має свою структуру аромату - верхні ноти, серцеві і базові. Перші тримаються не більше кількох хвилин і дозволяють отримати перше враження про аромат. Серцеві ноти можуть триматися до двох годин. Базові ноти вступають в дію останніми і можуть триматися від чотирьох годин і більше. Що стосується підробок, то вони розроблені таким чином, що містять виключно верхні ноти, саме з цієї причини вони абсолютно нестійкі. Через кілька хвилин після нанесення парфуму від його запаху не залишається і сліду.