Диван - дуже важливий предмет в будь-якому будинку. Ним користуються всі члени сім'ї, в результаті чого регулярно з'являються плями від кави, вина, соку і т. Д. Крім того, на ньому збирається пил. Позбутися від усього цього часом дуже складно. Тому господині часто цікавляться, як в домашніх умовах почистити диван.

Очищення дивана в домашніх умовах

Знайти ефективне засіб для чищення диванів досить важко, тому в більшості випадків використовуються нетрадиційні способи. Іноді це призводить до остаточної псування оббивки. Щоб цього не допустити, будь-яка речовина спочатку перевіряйте на невеликій ділянці дивана, яке не видно. Не використовуйте для чищення агресивні речовини з сильним запахом, особливо якщо в будинку є діти. Не варто ризикувати їхнім здоров'ям. Фахівці не рекомендують змішувати різні хімічні засоби, так як результат може виявитися дуже небезпечним. Якщо ви будете дотримуватися перерахованих вище правил, диван прослужить вам дуже довго.

Якщо в домашніх умовах почистити диван, можна без особливих проблем повернути до життя і новий, і старий бувалий диван. Щоб просто освіжити жирну і сильно потерту оббивку, можна приготувати слабкий розчин оцту і помити їм весь диван. Для швидкого сушіння меблі потрібно винести на свіже повітря або тримати в кімнаті з відкритим вікном. Вентиляція забезпечить повне випаровування води оббивки.

Способи очищення дивана

Можна просто прибрати пил з матерчатого дивана, але ефект буде недовгим. З шкіряних меблів пил легко забирається за допомогою губки або ганчірки. З інших диванів для видалення пилу скористайтеся наступними способами: за допомогою пилососа і вибиванням. В останньому випадку виріб слід накрити вологою тканиною, інакше пил знову осяде на оббивку. Пилососити необхідно всю поверхню дивана. Ручний пилосос полегшить роботу, але якщо його немає, використовуйте стандартні насадки.

Якщо на оббивку дивана потрапила кров, необхідно відтирати її холодною водою. Але цього недостатньо, додатково використовуйте господарське мило. Це стосується недавніх плям на дивані.

У більшості ж випадків плями мають застарілий характер. Щоб їх почистити, розчиніть таблетку аспірину в холодній воді, тампон змочіть в ній і потріть пляму. Інший варіант - розмішати ложку солі в літрі води і просочити сумішшю забруднену ділянку. Через деякий час обробіть пляма тканиною, змоченою в цьому ж розчині. Після всіх маніпуляцій пляма крові з дивана має зійти.

Кава є дуже популярним напоєм, тому його часто проливають на меблі.


Свіжі плями від кави легко усунути - досить обробити забруднену ділянку милом, протерти вологою ганчіркою і дати висохнути. Аналогічним способом ліквідуються плями від шоколаду.

Щоб позбутися від плям соку, буде потрібно прикласти деякі зусилля. Допоможуть оцет і аміак, змішані в рівних пропорціях. Розчин нанесіть на пляму і дайте висохнути.

Забруднення від джему або варення можна прибрати сумішшю мильної води і оцту. Коли тканина висохне, її потрібно промити теплою водою і просушити. Плями від воску зникнуть, якщо пропрасувати їх через серветку гарячою праскою. Якщо сліди залишилися, можна обробити диван плямовивідником.

Якщо в будинку маленькі діти, на диван часто потрапляє сеча. Прибирати її потрібно відразу, для цього скористайтеся паперовими рушниками. Просочуйте ними мокре місце, поки вони не перестануть вбирати воду. Оббивка, звичайно, залишиться мокрою, але забруднення, які сконцентровані тільки на поверхні, видалити легше. Їх можна вивести якими миючими та миючими засобами, в тому числі рідиною для миття посуду, чищення килимів, пральними порошками і милом. Якщо сеча встигла проникнути всередину дивана, в будинку коштує характерний запах, можна спробувати знищувачі неприємних запахів. Інший варіант - замінити пошкоджені деталі і оббивку.

До чищенні певних забруднень варто підійти дуже серйозно. Це обумовлено добре вираженим запахом, який може стояти в квартирі довгий час. У домашніх умовах чистка дивана в цьому випадку може бути дуже складною. Якщо стан меблів плачевно, залишається або купити новий диван, або скористатися послугами клінінгових компаній. Але якщо пиво не встигло всмоктатися глибоко, поверхня дивана можна почистити - треба швидко висушити її за допомогою паперових рушників, після чого обробити оцтом.

Прибрати з дивана жувальну гумку допоможе лід. Його кладуть у пакет і прикладають до забрудненого ділянці. Залиште до тих пір, поки жуйка не буде твердою. Потім її можна легко зчистити ложкою або іншим негострим предметом.

Тепер ви знаєте, як в домашніх умовах почистити диван, головне подбати про безпеку. Чистку дивана необхідно виконувати раз в два-три місяці, незалежно, активно він використовується чи ні. Крім видимих плям, меблі накопичує в собі пил, що сприяє розмноженню мікроскопічних комах.