Практично будь-яка жінка любить облаштовувати житло своєї родини, і майже кожна одним з перших ознак затишку вважає присутність в будинку якомога більшої кількості яскравих, густолістних і бажано квітучих рослин. Одним з таких квіток можна вважати і різдвяну зірку, яку ще називають пуансеттію або молочаєм красивим. Це популярне кімнатна рослина по праву завоювало собі почесне місце на наших підвіконнях завдяки своїм надзвичайно великим яскраво-червоним, схожим на дивовижні заморські квіти, листя на маківці. Давайте розберемося, як необхідно доглядати за цією рослиною, щоб воно якомога довше радувало ваш очей і вражало гостей.

Світло і температура для квітки різдвяна зірка

У загальному і цілому різдвяну зірку можна назвати квіткою не дуже вибагливим, і доглядати за нею нескладно. Завдяки цьому пуансеттия прекрасно буде почувати себе як в тихій сімейній спальні, так і в шумному багатолюдному офісі. Головним і непорушною умовою благодатного росту і гарного самопочуття квітки є наявність достатнього яскравого натурального освітлення. У кімнаті без єдиного вікна, де джерелом світла служить лише електрична лампочка, пуансеттия зачахне і зронив всі свої червоні листя. Тому розміщувати її краще в тих кімнатах, де присутні вікна, крізь які проникає денне світло. Однак слід побоюватися піддавати квітка різдвяна зірка впливу прямого сонячного випромінювання - від цього рослина неодмінно пожухнет, краї листя почнуть сохнути, і квітка втратить всю свою чарівність. Тому оптимальним рішенням буде поставити різдвяну зірку на підвіконня або влітку на балкон, але за умови, що в цьому місці на нього не буде світити яскраве сонце - припустимо, це може бути будь-яка з сторін будівлі, окрім безпосередньо південній . Також не варто тримати красивий молочай в місці, схильному постійним протягам і там, де вологість набагато перевищує середню (наприклад, біля басейну або у ванній). Неприпустимо знаходження пуансеттии і в надмірно засушений атмосфері, тому взимку за нею можна періодично доглядати , обприскуючи з пульверизатора.

Як відомо, пуансеттия цвіте ближче до новорічних урочистостей, і продовжується цей період протягом півтора-двох місяців. Власне, саме тому квітка і назвали різдвяною зіркою, на яку він ще й дуже схожий зовні. Якщо ви хочете, щоб у новорічні свята рослина радувало вас максимально рясним і барвистим цвітінням, почніть особливим чином доглядати за ним ще на початку осені. З настанням темного часу доби прибирайте пуансеттию в приміщення без джерел штучного світла або накривайте її чимось не пропускає світлові промені.

Окреме зауваження: не купуйте квітка різдвяна зірка взимку, особливо з рук. Від холоду і неправильного догляду рослина, швидше за все, скоро загине.


Тому якщо вам дуже потрібна пуансеттия у вигляді подарунка до Нового року або Різдва - шукайте її в перевірених магазинах і несіть додому дуже акуратно, щоб вона не встигла замерзнути.

Окремо можна згадати ті температурні режими, в яких найкращим чином буде себе почувати і у всій своїй красі розкриється квітка різдвяна зірка. Зважаючи своїй невибагливості рослина чудово себе почуває при самих ординарних кімнатних температурах - від 18 до 25 градусів. Однак стежте, щоб вона не опускалася нижче 16 градусів - це може геть-чисто згубити теплолюбних пуансеттию.

Полив, пересадка і добриво квітки різдвяна зірка

Молочай прекрасний - рослина вологолюбна. Тому завжди потрібно чуйно стежити за тим, щоб у його грунті було достатньо вологи. Але й застоюватися в горщику або піддоні, піддаючи кореневу систему ризику гниття, вода теж не повинна, тому поливайте рослину потроху, в міру просихання грунту. Воду для поливу найкраще використовувати відстояну, кімнатної температури.

У весняний період, приблизно у квітні-травні, коли закінчився період цвітіння, і рослина вступила в фазу спокою, скинувши частина багряних листя, його потрібно пересаджувати. Для пересадки ображати верхівку рослини, розділіть його на складові частини і розсадите за різними горщиках, щоб занадто щільне "сімейство" не завадило один одному жити і розвиватися. Грунт для пересаджених пагонів квітки найкраще взяти в такій пропорції: трохи дернової землі, трохи листової землі плюс потроху піску, торфу і перегною. Не забудьте про якісну основу для дренажу кореневої системи. Після здійснення пересадки перемістіть горщики на добре освітлений підвіконня і поливайте в міру потреби. Так як кінець весни - початок літа є найактивнішими фазами росту пуансеттии, скоро ви отримаєте безліч нових прекрасних квіток, з яких залишиться вибрати тільки найкрасивіші і життєздатні.

Якщо ви задумали розмножити ваш квітка, то не викидайте ті верхівки, які ви відрізали у нього при пересадці. Їх необхідно ретельно промити під водою (так як всі види молочаев густо і рясно випромінюють сік), трохи підсушити на відкритому повітрі і посадіть у горщик із сумішшю піщаного ґрунту і торфу в рівних кількостях. Поставлене в тепле місце і рясно поливати рослини скоро вкорениться і подарує вам ще кілька прекрасних пуансеттія.

І трохи про підгодівлі. У зимовий період квітка різдвяна зірка найкращим чином сприймає добрива калійного типу - вони дозволяють їй квітнути ще яскравіше і рясніше. Навесні ж і влітку за пуансеттію краще доглядати за допомогою багатих мінеральних добрив. Окремо можна помітити, що молочай найкрасивіший дуже любить добрива, призначені для кактусів.