Продукція, яка створюється на основі цикорію, різноманітна і дуже корисна. Але основні варіанти, мабуть, три. Це цикорій розчинний, в рідкому вигляді і цикорій смажений (мелений). Головним компонентом, з якого готують продукцію, виступає корінь цикорію. У медицині, яка шанобливо іменується народної, застосовні всі частини рослини - квіти, стебло, листя і, звичайно ж, корінь.

Популярність цикорію вельми виправдана. Він володіє цілим букетом корисних для організму людини компонентів.
Корисні речовини цикорію
Серед цілого ряду речовин корисних, якими ця рослина і привертає до себе, можна виділити інулін. Належить цей компонент до групи, так званих, полісахаридів. Інулін виступає як полімер фруктози.
Є в корені цикорію і речовини білкові, а також дубильні сполуки. Присутні в ньому і органічні кислоти, рибофлавін, тіамін. Багатий він ще аскорбінової і фолієвою кислотою. Ряд вітамінів, які містить ця рослина, збагачує вітамін PP, пантотенова кислота і піридоксин.
Мінеральні речовини теж представлені значним списком корисних компонентів. У корені багато калію - 290 г. Це 12% від необхідної норми для дорослої людини (на добу). Є магній (22 мг), кальцій (41 мг), фосфор (61 мг).
Серед мікроелементів можна виділити марганець. Його в 100 г цикорію сирого 0,23 мг. Це близько 13% норми для людини. Доповнюють список - мідь, селен, цинк. Їх небагато менше. Але вони не менш важливі для того, щоб функціонували нормально всі органи.
Технологія виготовлення
Цикорій розчинний отримують в результаті цілого ряду дій. Перш за все, корінь треба зібрати. Потім його подрібнюють. А завдяки процедурі, яка називається екстракцією, отримують, так звану, витяжку. Екстракт або витяжку завантажують у розпилювальні сушки. Там і відбувається остаточне перетворення сировини в цикорій розчинний. Виходить продукт вже у вигляді порошку. Його фасують і відправляють в торговельні мережі для продажу нам, споживачам.
Деякі виробники, добре це чи погано, вам судити, додають в продукцію барвники. Причому, дуже часто не натуральні. Для поліпшення якостей смакових, теж можуть застосовуватися хімічні речовини. Часто використовуються ароматизатори.
Користь цикорію розчинного
Не дивлячись на те, що перш ніж, до нас потрапити на стіл, цикорій розчинний проходить досить вражаючу обробку, свої корисні якості продукт не втрачає.
У раціон свій вводити цикорій розчинний рекомендується людям з різними захворюваннями. Адже це справжнє джерело корисних речовин.
 • Цикорій буде позитивно впливати на нервову систему, вирішить проблему з безсонням, якщо така є. Корисний він і для судин. Допомагає в лікуванні захворювань системи кровоносної.
 • Відповідять вдячністю на прийом цикорію розчинного і ваші нирки, а також селезінка. Завдяки напою цьому, можна відновити мікрофлору порушену, кишечника.
 • А для хворих на діабет це взагалі один з корисних продуктів.
 • Фахівці рекомендують застосовувати цикорій, і у вигляді розчинній теж, для боротьби з кілограмами зайвими. Тільки пам'ятайте, що цикорій може апетит порушувати. Але якщо відчуття голоду вам не перешкода, то завдяки напою, можна успішно налагодити обмін речовин в організмі, вивести зайві жири і холестерин шкідливий.
 • Вид цикорію - розчинна, дуже нагадує розчинна кава за смаком.


  Тому є його чудовим замінником.


Протипоказання і шкода
 1. Рослина, яка носить назву цикорій, належить до розряду лікарських. Тому, вводячи його в свій раціон, насамперед, треба проаналізувати стан свого здоров'я. І якщо виявиться, що ви здорові, то ніяких перешкод немає, до того, щоб смачний і корисний напій з цикорію розчинного з'явився у вашому меню. Якщо ж є захворювання, порадьтеся з лікарем.
 2. Цикорій, не дивлячись на всю свою корисність, може нашкодити людям з виразкою шлунка і кишки дванадцятипалої. Зловживати не варто напоєм і тим, у кого гастрит.
 3. Нервова система, в основному, позитивно реагує на напій з цикорію розчинного. Але якщо у вас збудливість підвищена, то теж краще відмовитися від зайвої чашечки такого напою.
 4. Деякі речовини корисні, які зберігаються і при переробці свіжих коренів цикорію в порошок, діють на судини, як розширювальне засіб. Тому з обережністю пити напої з розчинного цикорію треба людям, страждаючим вельми неприємною хворобою, яка називається геморой. Напій, в таких випадках, може навіть кровотеча спровокувати.
 5. Не варто зловживати продуктом цим і людям, схильним до алергічних реакцій. У цій ситуації почніть з невеликої кількості напою. І якщо реакції негативної не наступить, то можна додати порцію.

Деякі рекомендації
Якщо до вживання напоїв з цикорію розчинного обмежень немає, то пити його все одно не варто багато. Три, можна навіть п'ять чашок в день, та середина золота, яка користь принесе, а не зашкодить. Прислухайтеся до організму своєму і він, безсумнівно, підкаже ту норму індивідуальну, яка підійде саме вам.
Заварювати розчинний цикорій краще гарячим окропом. А наполігши його кілька хвилин, ви позбавите себе від опіку і допоможете повністю наситити напій корисними компонентами.
Готувати напої з цикорію розчинного можна і з молоком. Бажано заливати порошок молочком гарячим. Додають у нього ще цукор, мед, вершки. Але це вже залежить від смаку вашого і переваг.
Обов'язково перевіряйте, при виборі продукту, маркування. Уважно вивчіть всі інгредієнти, які вписані в склад. Якщо є замінники, які - або, то краще пошукати інший напій.
Нестачі зараз в цикории розчинній немає. В одному торговому центрі, можна знайти кілька видів і варіантів. Можна спробувати все і вибрати підходящий.
Якщо в користі продаваних напоїв все - таки сумніваєтеся, то можна зробити порошок з рослини цього і самому. Для цього сирі корені цикорію треба висушити. Робити це можна в духовці, в печі, під навісом на свіжому повітрі. Бажано відгородити від сонячних променів. Коли вони дійдуть до потрібної консистенції, дрібно їх порізати. Наступний етап - смажимо коріння. Завершальний - перемелює і висипаємо в суху, заздалегідь приготовлену ємність. Якщо є час і можливість дістати сировину, то можна і спробувати налагодити домашнє виробництво.
Цей продукт, звичайно ж, відрізняється за смаковими якостями від промислового варіанту. Але вибирати вам. Будьте здорові!