Поганий сон псує настрій і відбирає сили. Якщо недосипання хронічне, то почуття розбитості надовго отруює існування. Такі люди швидко втомлюються і дратуються через дрібниці. Але повернути гарний настрій і повноцінний сон нескладно.
Безсоння зазвичай виникає в результаті нервових стресів, забруднення навколишнього середовища, зміни погоди, грошових неполадок в сім'ї і багатьох інших причин. З тих, хто звертається до лікаря, половина страждає безсонням через психічних порушень.

Після вибуху на ЧАЕС різко піднявся рівень психічних захворювань, в тому числі і розладів сну. Якщо не лікувати недугу, то в запущених станах психічні порушення загострюються, виникають фобії, манії переслідування, страхи. Все це посилює розлад сну. Самолікування заспокійливими нейролептиками і транквілізаторами загрожує великими проблемами.

Існує "лікарський секрет": один препарат має цілющою дією тільки з використанням другого препарату, а негативна дія другого препарату компенсує третій препарат. І якщо не знати правил вживання ліків, то можна серйозно ускладнити вже існуючу проблему. Причому навіть якщо приймати таблетки строго по анотації! Спробуйте відновити сон фізіологічними методами.

Обов'язково перейдіть на дієту. Виключіть з меню гострі, пряні, копчені і збуджуючі страви. Каву, чорний чай, тоніки, бренді-кола, швепс аж ніяк не сприяють сну. Не приймайте стимуляторів нервової системи: настоянку женьшеню, лимонника, елеутерококу, аралії, пантокрину, золотого кореня.

Спробуйте відрегулювати точність часу відходу до сну і підйому.


Уникайте конфліктів. Зайвий раз змовчу, залишіть приміщення, в якому відбувається скандал. Лікуйте хронічні захворювання, адже вони нерідко впливають на здоровий сон. Якщо у вас проблеми з травленням або серцем, своєчасно приймайте ліки - не чекайте, коли настане загострення хвороби.

Вибирайте тільки натуральний одяг для сну. А ще краще - спите без одягу. Слідкуйте за натуральністю тканин постільної білизни, щоб тіло максимально дихало. Ні в якому разі не надягайте нижню білизну під піжаму: воно заважає току крові, тисне і тре. Купуйте ортопедичний матрац.

Якщо є порушення в судинах головного мозку - відмовтеся від подушки. Навіть валик під шию може нашкодити, якщо буде порушувати надходження крові до голови. Бажано підкласти подушку під ноги - це поліпшить циркуляцію крові, пише vrach.tv.

Намагайтеся гуляти вечорами в парку - це заспокоїть і полегшить засинання. Послухайте перед сном приємну музику, почитайте книгу. Тепла ванна перед засинанням допоможе розслабитися. У воду бажано додавати відвар заспокійливого збору № 2. На одну ванну заварюйте 150 г збору і настоюйте близько години. Перебуваючи в теплому ліжку, дорахуйте до ста і переключіться на приємні думки: про відпустку на березі моря, поїздці на шашлики в день міста тощо.

Ні в якому разі не можна лягати спати голодним. Обов'язково за півгодини до сну випийте склянку теплого молока або чаю з мелісою, м'ятою, коренем валеріани. Розчиніть в чашці чайну ложку меду - це посилить дію рідини.