Посічене волосся - комплексна проблема, знайома багатьом. Що ж призводить до істончанію і ламкості волосся і чи є способи впоратися з посіченими кінчиками?

Зовнішня сторона волосся являє собою лусочки, які при дотриманні здорового харчування і лояльного ставлення до волосся ("щадна" фарба і "легка" завивка не в рахунок ), щільно прилягають до стовбура волосся і відбивають світло, роблячи волосся гладкими і блискучими. В іншому випадку порушується виділення природного жирового бальзаму і лусочки як би відстають, створюючи, на жаль такий знайомий, ефект пошарпаної пензлика.

Страждають в першу чергу сухі фарбоване волосся, локони тих, для кого використання фена або щипців для завивки стало настільки ж звичним як чищення зубів вранці, або тих, хто в прагненні встигнути за темпом сучасного суспільства давно викреслив з життєвих пріоритетів здорове харчування, повноцінний відпочинок і догляд за собою (так-так, маски три рази на тиждень і добросовісне використання кондиціонерів і бальзамів після кожного миття волосся - це не опус з області фантастики, а обов'язкова умова).

Що ж робити? Звичайно, можна було б порекомендувати вступити до лав прихильників здорового та раціонального харчування, побільше спати, уникати стресів, не користуватися феном і штучними засобами по догляду за волоссям та ще багато чого, але для сучасної дівчини це можливо хіба що .. Мабуть, і зовсім неможливо.

Так що залишається порадити дотримуватися хоча б базових правил в боротьбі з січеться волоссям:

- раз на місяць подстригайте кінчики (частота процедури залежить від довжини волосся, так як довге волосся стоншуються швидше, на увазі ще більшої нестачі в захисному шарі), при чому даний ритуал краще проводити не вдома на швидку руку, а в салоні, де фахівець зможе чіткіше визначити ступінь "занедбаності проблеми" і "рівень необхідного втручання" - також незайвим стане використання методу гарячих ножиць, який частково знизить ламкість волосся;

- використовуйте спеціальні засоби для ламких і посічених волосся або користуйтеся домашньої косметикою (корисно поєднувати професійний догляд з періодичним використанням натуральних бальзамів або як мінімум ополіскування трав'яними і квітковими відварами - ідеально підійде настій ромашки або липового цвіту); також важливо пам'ятати, що якщо у вас волосся жирне біля коріння, але сухі і посічені на кінцях, кожній ділянці необхідний особливий догляд;

- з домашніх рецептів можете скористатися натуральними компресами (перед миттям втирайте в шкіру голови злегка тепле реп'яхову, оливкова або касторову олію, оберніть голову целофаном або теплим віджатим рушником; також корисний компрес з яєчного жовтка з цибульним соком, медом і олією - всі компоненти брати в рівних пропорціях); після миття обполіскуйте волосся підкисленою водою (розводьте оцет, лимонну кислоту або просто вичавлювати лимон) або міцним чаєм.

-як би фантастично це не звучало, але все ж, постарайтеся мінімізувати термічне і хімічне вплив на волосся - фарбуватися намагайтеся лише за крайньої необхідності і то бажано засобами без аміаку, давайте волоссю хоча б по вихідним або великих святах сохнути без участі фена, часте використання бігуді, прасок та щипців також не сприяє поліпшенню структури волосся.

В ідеалі, якщо ви хочете забути про проблему волосся, що січеться, варто все ж задуматися про свій режим і харчування.


Постарайтеся їсти побільше свіжих овочів та фруктів, не забувайте про такі корисні злаках і горіхах, а головне - розпрощайтеся з швидким харчуванням, смаженої і жирної їжею, а також знизьте споживання солодкого. Буквально місяць-другий дотримання здорового режиму подарує вам блискучі і сильні локони. Будьте красиві!