Що важливіше - якість чи кількість? Відносно фітнесу, багатьох, як правило, хвилює одне питання: що принесе велику користь для організму і зробить тіло струнким, а м'язи - підтягнутими? Чому віддати перевагу - повноцінної годинний тренуванні або ж коротким десяти- або п'ятнадцятихвилинним фізичним вправам? Відповідь на цю одвічну дилему зголосилися знайти американські вчені з Університету Джорджії.

Як виявилося, найбільшою ефективністю володіють як раз-таки нетривалі фізичні навантаження. За словами фахівців, більша частина жирових відкладень згорає не під час занять, а по їх завершенні. Отже, не має особливого значення те, скільки калорій витрачає людина в момент тренування. Це відбувається з тієї причини, що основним показником ефективності даного виду фізичної праці виступає швидкість обміну речовин в організмі. Інакше кажучи, саме збільшення процесу метаболізму сприяє активному позбавленню зайвого жиру протягом п'ятнадцяти-вісімнадцяти годин після закінчення вправ.

Таке твердження стало можливим завдяки результатам проведеного наукового експерименту. Представниці прекрасної статі були розділені на дві групи. Учасниці першої займалися фітнесом за традиційним планом тренувань - чотири рази на тиждень по одній годині на день.


Жінки з другої групи вправлялися один раз на тиждень по стандартній програмі, а три щотижневих заняття проходили у них в прискореному режимі, тобто по п'ятнадцять хвилин і в швидкому темпі. Наприклад, швидкий біг, стрибки, інтенсивні заняття на велотренажерах і тому подібні спортивні навантаження. При цьому кожне таке вправу складалося з п'яти-шести підходів, а зупинка або переривання тренувань були неприпустимі.

Що ж вийшло в результаті? Вченим вдалося зафіксувати наступні результати: жінки з першої групи спалювали в середньому 200-400 калорій за тренування, в той час як в учасниць другої групи цей показник склав 300 калорій. Незважаючи на досить суттєву різницю в цифрах, до кінця експерименту всі дівчата, які займалися за так званою експрес-методикою, ходячи на фітнес, скинули у вісім разів більше зайвих кілограмів, ніж їх більш активні опонентки.

Як вважають експерти , головний секрет такого ефекту полягає в грамотному, ідеальному поєднанні інтенсивних фізичних вправ з відпочинком. Подібне чергування примушує організм до активізації процесу метаболізму. Швидкість обміну речовин зростає і тим самим сприяє більш ефективній роботі зі спалювання зайвих калорій протягом ще шістнадцяти-вісімнадцяти годин після тренування.