Відпустка .. Скільки планів, скільки невикористаних можливостей!

Чому одні, повертаючись з відпустки, виглядають гарними, з бронзовою засмагою, блиском в очах і з бажанням звернути гори. А інші - зовсім навпаки: їх тіло вкрите дрібними зморшками і цятками, почала лущитися шкіра. Мріють під час відпустки скинути зайву вагу, навпаки, додали кілька кілограмів. Не кажучи вже про те, що їстівний екзотичний фрукт може призвести до таких проблем з кишечником, що і відпустка здасться не в радість ...

Як же зробити відпочинок не тільки приємним, але і корисним для здоров'я? Необхідно все ретельно продумати і вирішити, що взяти з собою і які правила літнього відпочинку дотримуватися.

Правила гри із сонцем у "загоралкі" досить прості. Не варто проводити багато часу на пляжі, особливо в перші дні відпочинку, інакше організм не встигне виробити захисна речовина - меланін. Щоб уникнути сонячних опіків, краще зіграти з ранку до 11 годин і ввечері після 5 годин. Не перестаратися і отримати в результаті гарну засмагу - це перше правило літнього відпочинку.

Користуйся сонцезахисним кремом. Оцінити ступінь захисту крему для засмаги можна таким чином. На тюбику є позначення SPF: кожна одиниця приблизно дорівнює 15 хвилинам перебування на сонці - за умови, що ти нанесеш крем товстим шаром за 30 хвилин до купання, оновлюючи його шар після купання або кожні дві години, особливо в перші дні відпочинку.

Після повернення з пляжу необхідно прийняти душ і нанести засіб після засмаги з зволожуючими компонентами. Підбирай сонцезахисні засоби залежно від типу шкіри.

Представникам кельтського типу (білошкірим із золотистими або рудуватим волоссям, сірими, блакитними або зеленими очима) краще або взагалі уникати сонячних ванн, або користуватися сонцезахисним кремом SPF 40.

"середньоєвропейця" (блондини і шатени з сірими, блакитними, зеленими або карими очима) можуть недовго засмагати, захищаючись або сонцезахисним кремом SPF 40, або сонцезахисної емульсією для чутливої шкіри SPF 25.

Представники південноєвропейського типу (з каштановим або чорним волоссям, темно-сірими або карими очима і шкірою кольору слонової шкіри) можуть дозволити собі і триваліший відпочинок на сонці, якщо будуть використовувати сонцезахисний молочко SPF 20 і сонцезахисний крем-спрей з алое SPF 15.

І, нарешті, "середземноморці" (с оливковою шкірою, темно-карими очима і чорним волоссям) можуть зіграти без всяких обмежень, використовуючи як захист сонцезахисний масло-спрей SPF 10.

Часто достатньо лише змінити режим харчування, щоб кишковий розлад зіпсувало відпочинок.


Особливо це стосується ситуацій, коли ми їмо незвичні для організму продукти: тропічні фрукти, дари моря, приправлені невідомими спеціями .. Справа в тому, що ферментна система не справляється з такою екзотикою, а значить, вживання незвичної їжі може обернутися і розладом шлунка, і мігренню , і висипанням на шкірі. Все це - симптоми харчової непереносимості. Тому краще утриматися від екзотики або проконсультуватися з фахівцем.

Під час відпочинку в тропічних країнах:

- не пий водопровідну воду і не чисти нею зуби, це загрожує ентеровірусної інфекцією або гепатитом А;

- обов'язково відлякуй комарів - вони є рознощиками малярії і енцефаліту;

- якщо любиш пірнати або займатися дайвінгом, краще не чіпай морських мешканців, тому що їх отрута може бути небезпечніше зміїного. У разі порізів коралами, першу допомогу нададуть рятувальники на пляжі, обробивши рану йодом або перекисом водню;

- невелику аптечку краще взяти з собою з дому. Туди мають входити знеболюючі, жарознижуючі, антигістамінні і протиопікові кошти, антисептик, лейкопластир, а також таблетки на випадок проблем зі шлунком;

- при серйозних проблемах зі здоров'ям звертайся за допомогою до працівників готелю. Для того щоб викликати лікаря потрібно пред'явити свій страховий поліс.

Ось, в принципі, і всі основні правила літнього відпочинку. Вдалого і приємного відпустки!