Яким повинен бути повний домашній набір по догляду за зубами? Адже багато хто обмежується лише зубною щіткою і зубною пастою. Чи достатньо цього для ретельного догляду?

На це питання вичерпно відповів наш експерт- Василь Фурман, лікар стоматолог-ендодонт.

На жаль, обмежуватися зубною щіткою і пастою - недостатньо, бо щітка, а разом з нею і зубна паста обробляють тільки передню і задню поверхні зуба, а бічні поверхні залишаються неочищеними, але ж саме ці поверхні в першу чергу уражаються карієсом в дорослому віці. Більш правильним буде, якщо ваш набір домашньої гігієни сформує особистий стоматолог, тому як він повинен підбиратися виключно індивідуально. Але середньостатистичний набір повинен складатися з:

1. Кілька зубних щіток, різних за ступенем жорсткості (жорсткість позначена на рукоятках щітки англійськими літерами: S - м'яка, M - середня, H - тверда);

2.


Cкребок для мови і щік
, тому що якщо ви почистили зуби, але не почистили мову і щоки, то через 1-2 години ваші зуби повністю покриті нальотом як до чищення;

4 . Флос (зубна нитка), яка дозволяє обробити бічні поверхні зубів, куди не потрапляє щітка;

5.Межзубние йоржики, як альтернатива флоси.

Вищеперелічений набір засобів гігієни призначений для використання в домашніх умовах, але тільки в тому випадку, якщо ясна здорова і невеликий обсяг карієсу і пломб в порожнині. У всіх інших випадках необхідно підбирати індивідуальний набір засобів для гігієни з вашим лікарем.

Дякуємо за допомогу в підготовці статті нашого експерта:
Василь Фурман, лікар стоматолог-ендодонт
Тел .: +38 (067) 439-79-38

Консультації візажиста

Консультації психолога