Мабуть, важливість декору на весіллі переоцінити складно, адже саме цей елемент створює бажану атмосферу, надає вишуканості та душевності торжеству, а також розкриває концепцію весілля.

На жаль, є пари, які обмежуються у весільному оформленні лише декоруванням столів для гостей, стола для молодят і весільної арки, якщо така є. І справа деколи навіть не в бюджеті, а в простому незнанні. Адже, насправді, існує величезна безліч ідей і рішень, які перетворять твоє свято у справжню феєрію.

Перш за все, варто виділити зони, де декор відіграє якщо не ключову роль, то одну з головних так точно. Зона церемонії, зона зустрічі гостей, зона побажань, фотозоні, стіл молодих, лаундж зона, солодка зона та інші.

Моє глибоке переконання, що саме весільна церемонія створює ту магію весілля, про яку мріє кожна дівчина. Саме тому варто приділити особливу увагу формуванню даної зони. Не варто обмежувати себе аркою овальної форми і стільцями в білих атласних чохлах з бантами. Цей формат вже давно почав втрачати актуальність. Адже можна використовувати прямокутну або квадратну арки, альтанки або прикрасити дерево стрічками і тканинами, тим самим обігравши природний ландшафт. Замість стільців можна використовувати лавки, стоги сіна, пуфи і навіть пеньки. Особливо це доречно, якщо ти плануєш весілля в стилі еко або етно. Також дуже красиво виглядає, якщо прикрасити прохід, яким наречений і наречена йдуть до арки. Можна розставити свічки або композиції з живих або паперових квітів і багато іншого. Варто продумати, як буде виглядати столик, на якому будуть знаходитися келихи з шампанським, скринька для грошей і, звичайно ж, подушечка з кільцями. Подушечка з кільцями, власне, як і скринька, можуть стати окремим елементом декору і бути виконані в загальній тематиці весілля.

Зона зустрічі гостей. Як театр починається з вішалки, так весілля починається саме з цієї зони. Та картинка, яку вони бачать, переступивши поріг весільної локації, створює їх перше враження. Тому так важливо подбати про декор вхідної групи. Зроби вітальну табличку "Весілля", постав таблички з навігацією, які позначать основні зони, і гості будуть себе більш комфортно почувати. Також вхідну зону можуть прикрашати квіткові композиції. Красивим рішенням для вхідної зони може стати дерево побажань. Це дерево, на гілочках якого прив'язані записочки з побажаннями для кожного гостя від молодят.


Добре так само організувати цікаву зустріч гостей аніматорами в концептуальних образах. Гості повинні бути залучені в свято з перших же хвилин.

Стіл нареченого і нареченої - це саме те місце, куди прикуті погляди всіх присутніх у залі протягом усього вечора. Так що раджу подбати, щоб все виглядало належним чином. Важливо продумати не тільки сервіровку і прикраса самого столу, але і задній фон. Це може бути квіткове панно або драпірування з тканини. Можна зробити цілу конструкцію з різних матеріалів (дерево, пластик, метал). Конструкцію може бути самих різних форм і розмірів: у вигляді великої метелики, серця, птиці, крил ангела, можна зробити якийсь неправильної форми, зобразити красиво вашу монограму і т.д.

Думаю, що про можливості декору в інших інтерактивних зонах можна говорити дуже довго. Тут основний обмежуючий фактор - це твоя фантазія. Скажу, спираючись на свій досвід, кожна з цих зон вносить родзинку в торжество. Декор фотозоні, наприклад, може бути найрізноманітніший: імітація твоєї кімнати, відтворення казкової декорації, конструкція з дзеркал, гойдалки, картинні рами, ретро меблі. Прикрасити фотозоні різними дрібними предметами: книги, рамки з фото, горщики з живими квітами, свічки. Дуже мило виглядають таблички з кумедними написами, які викличуть посмішку у гостей. Важливо знати, що для того, щоб фотозоні не перетворилося на місце скупчення гостей, вона повинна бути хоча б 2х2. Зона побажань теж може бути дуже різною, від картини, яку заповнюють написами, до милих поштових листівок або побажань на камінцях.

І на завершення хочу нагадати ще про таких дрібних елементах декору, як весільні аксесуари. Можна продумати якісь дрібні сюрпризи і подаруночки для кожного гостя - коробочки, серветки, записки, бутоньєрки з квітів та інше. Це завжди виглядає дуже мило і душевно.

Про кожного з цих елементів декору хочеться писати дуже багато, адже я сьогодні розповіла лише про верхівку айсберга. І в своїх наступних статтях я продовжу ділитися секретами, як зробити весілля по-справжньому чарівною.

Завжди твоя, Саша Дергоусова
dergousova-agency.com

Саша Дергоусова - весільний експерт.

"Весільне агентство Саші Дергоусової".

Займається організацією весіль більше 5 років.

Засновник і викладач Школи весільних розпорядників.