Часом ми просто нестримні в прагненні оточити себе стерильною чистотою, і з величезного різноманіття миючих засобів в магазині вибираємо ті, що сильніше й ефективніше.

Страшні хвороби підстерігають нас на кожному кроці: менінгіт, холера, пневмонія, туберкульоз .. Їх безліч і мурашки біжать по шкірі, коли уявиш, що скрізь живуть хвороботворні бактерії. Тут як тут і послужлива реклама, яка пропонує нам чудо-засоби, що вбивають "всіх мікробів наповал"! Антибактеріальні мило, гелі для душу, дезодоранти .. Але чи такий страшний чорт, як його малюють?

Мило повинно розпушувати і видаляти з поверхонь (наша шкіра не виняток) жир, бруд, мікробів, і при цьому легко змиватися водою. Антибактеріальні засоби діють також, як звичайні, але додатково залишають на поверхні частинки, які продовжують вбивати бактерії. Однак не всі бактерії гинуть! Ті, що не вмирають, стають сильнішими: вижили мікроорганізми мутують, перетворюючись на ще страшніші і небезпечні.

Бактерії - це величезна, при своїх мікроскопічних розмірах, складова нашої планети і кожного її організму, без якої неможливе життя ! Бактерії беруть участь у найважливіших обмінних процесах нашого тіла. У величезній кількості вони знаходяться на шкірі, через дихальні шляхи і травний тракт вони потрапляють у внутрішні органи. Одні підтримують наше здоров'я, виконуючи захисну функцію - пригнічуючи ріст патогенних організмів. Інші беруть участь у різних біохімічних і фізіологічних процесах. Треті - в регуляції газового складу, водно-сольового, білкового, жирового та енергетичного обміну клітин. Всі разом вони називаються представниками нормальної мікрофлори.


Недолік або надлишок тих чи інших бактерій може привести до захворювання.

На поверхні шкіри і слизових оболонок постійно живуть близько 300 видів мікроорганізмів, які оберігають нас, захищаючи від шкідливих бактерій і грибків. Змити цю армію неможливо! Навіть після самого ретельного миття рук з милом, на них залишаються як мінімум 100 мікроорганізмів на одному квадратному сантиметрі шкіри! А ось антибактеріальне мило, намагаючись знищити всі бактерії без розбору, може завдати шкоди. Тому що, як це часто буває, найгірші з них виживають, мутують і, в кінцевому підсумку, сприяють виникненню захворювання!

Антибактеріальні засоби не в силах захистити нас від вірусів і грибків. Навпаки, змиваючи корисну мікрофлору, ми відкриваємо їм "ворота": вони проникають всередину через тріщини на висушеної від застосування мила з триклозаном шкірі. Антимікробні компоненти можуть потрапити і в шлунково-кишковий тракт, знищуючи там корисну мікрофлору. Адже, як ми вже говорили, частинки антибактеріальних засобів не змиваються повністю, а залишаються на шкірі. А тягнуть пальчики в рот не лише діти!

У повітрі постійно присутні незліченні полчища мікроорганізмів, які ми з успіхом вдихаємо і видихаємо. Потискуючи руку іншій людині, ми пропонуємо "познайомитися" 32 мільйонам мікроорганізмів, а, цілуючи навіть дитини, набуваємо не менш 42 мільйонів нових "постояльців"! Про яку стерильності може йти мова? Безліч досліджень, проведених вченими, показали, що антибактеріальне мило нітрохи не краще звичайного. Тому, візьміть на озброєння головна теза - "Не нашкодь!"