Педикульоз є серйозною проблемою і зустрічається досить часто, незважаючи на те, що людство досягає все нових вершин в медицині. Для того, щоб перевірити чи заражений людина вошами досить уважно оглянути волосся і шкіру голови.

Воші і гниди кріпляться безпосередньо до волосся, нагадуючи за зовнішнім виглядом лупа. Не варто відразу панікувати. Існує достатня кількість способів позбутися паразитів без всяких наслідків. Фармацевтична промисловість пропонує великий вибір хімічних препаратів для швидкого та ефективного лікування педикульозу. У їх числі крем "Нікс", шампуні "Хігія", "Паразідоз", "Анти-біт", емульсія "Педилін", аерозоль "Пара-Плюс".

Крім цього, існує велика кількість способів впоратися з проблемою самостійно. Найрадикальніший з них - обстригти голову наголо. Але такий спосіб підходить не всім. Яйця гнид і вошей знімаються з волосся вручну. Процедура ця копітка і для досягнення ефекту повинна проводитися не рідше 3 разів на день. Волосся необхідно мити щодня, після чого прополіскувати 5% розчином оцту.


Добре "відклеює" гнид від волосся, втирання протягом 5-7 днів журавлинного соку або оцтовий розчин з розрахунку 2 столові ложки на склянку води. Найпростіший рецепт для жінок полягає в фарбуванні волосся, переважно у світлі тони.

Перекис водню, що міститься у фарбі, знищує вошей без проблем. Хороший ефект має миття волосся дьогтьовим шампунем або милом, а також гасова маска для волосся. Гас потрібно втерти в шкіру голови і волосся і на дві години укутати рушником, після чого ретельно змити теплою водою з шампунем. Паразити не переносять впливу лугу. Мінус такого лікування в тому, що воно негативно позначається на здоров'я волосся і шкіри голови. Крім цього, гас знищує тільки вошей, що не діючи на гнид.

Після будь-якого впливу на паразитів необхідно розчесати висохлі волосся густий гребінцем з дуже частими і дрібними зубами над рушником або простирадлом, щоб позбутися від мертвих гнид, міцно прикріпити до волосся, після чого прокип'ятити білизну. Але найкраще попередити проблему, дотримуючись правил особистої гігієни.