Самолікування - це, звичайно ж, погано, а от зробити самодіагностику до того, як ви потрапите на прийом до лікаря не так вже й страшно, а навіть зовсім навпаки.

Причому не обов'язково перечитувати масу літератури і порпатися в просторах інтернету. Достатньо знати і завжди пам'ятати п'ять нескладних методів самодіагностики, які допоможуть вам визначити, а чи варто всерйоз побоюватися з'явилися симптомів, або ж взагалі не треба боятися? Так от ...

Просто напружений живіт або це грижа?

У такому випадку вам треба постаратися трохи тугіше і одночасно прищепити підозрілу зону свого живота. Якщо ви намацує м'який на дотик виступ саме в тому місці, де проходить кишечник, то це напевно грижа і необхідно негайно звернутися до лікаря. Крім того, якщо болі посилюються, а особливо при кашлі або при підйомі тяжкості, терміново телефонуйте в швидку. Якщо ж нічого такого немає, а живіт просто напружений, то в такому випадку досить на кілька днів навіть і не думати про фізичні вправи і все само пройде.

Підозрілий зуб треба гарненько розглянути в дзеркало. Отже, якщо вам здається, що він лисніти або блищить більше, ніж інші, то ви, швидше за все просто стерли емаль або пошкодили ясна в результаті неправильного чищення. Якщо ж нічого такого не виявлено, а сам зуб нічим не відрізняється від інших, то, швидше за все, там утворилося дупло, а це означає, що пора вирушати на прийом до дантиста.

Просто розтягнення або перелом?

Кінчиком пальця доторкніться до місця травми для того, щоб визначити, де саме болить.


Після цього легко натисніть на шкіру поруч, і якщо вона не болить настільки сильно, як і в місці травми, то це, швидше за все, розтягнення, а от якщо саме натиснення на кістку викликає ще більшу біль, то тут справа напевно в переломі. Вам варто стежити за болем, так як при розтягуванні вже через день вона стає сильнішою.

На запаленої області натягніть шкіру: якщо раптом вона почне свербіти, лущитися або нагріватися після серйозних фізичних навантажень, то це означає, що у вас в паху грибок, який з часом буде тільки міцніти. Що стосується герпесу, то він з боку схожий на червонуваті ущільнення з прозорими водянистими пухирями, і між його спалахами ця область шкіри буде очищатися сама.

подногтевой гематома або грибок нігтів на ногах?

Ця недуга в західній медицині також прийнято називати "пальцем бігунів", так як ця травма здебільшого характерна для людей, які захоплюються бігом і роблять це дуже часто. Для початку обробіть пошкоджену зону. Якщо це грибок, то нігтьова пластина буде здаватися крихкою і буде кришитися як крейда. Крім того, варто ще й принюхуватися, адже якщо це грибок, то він буде неприємно пахнути на відміну від гематоми, яка абсолютно не має ніякого запаху.

Пройде вона після ретельного лікування і після підбору більш зручних для вас бігових кросівок. Так, звичайно ж, це не повний список того, що може статися з людиною, але, тим не менш, це ті самі основні пункти, які повинен знати кожен для того, щоб оперативно відреагувати на проблему, нехай навіть з першого погляду вона може здатися сущою дрібницею.