Чорногорія - просто казкова країна по своїй красі. Розташована в самому центрі Європи, вона приваблює туристів з усього світу і своїми чудовими пейзажами, і чистим прозорим морем, і красивим побережжям Адріатики, і гостинністю і привітністю її жителів, а також смачною і ситної кухнею.

Звичайно, хочеться зберегти спогади про відпочинок в такому чудовому місці як можна довше. Що ж можна привезти як сувенір з Чорногорії?

Сувеніри з Чорногорії

Звичайно, ви можете купити на згадку про Чорногорії найрізноманітніші сувеніри та сувенірчики у вигляді всіляких магнітиків та брелоків, морських чудасій і виробів з них, якими багаті всі ринки узбережжя. Також ви можете придбати в подарунок традиційні гуртки з емблемами і видами країни і вироби з дерева та кераміки з елементами національної тематики.

Все це можна купити на будь-яку суму в будь-якій сувенірній крамниці. Але ось чим дійсно славиться Чорногорія, так це делікатесами і алкогольними напоями.

Алкоголь з Чорногорії

Якщо ви - цінитель хороших якісних вин, напевно вам припадуть до смаку чорногорські вина, особливо - знамените вино "Вранац". Це червоне сухе або напівсухе досить терпке вино відмінної якості, яке виготовляється з трьох місцевих сортів винограду, по праву вважається найкращим серед червоних чорногорських вин.

А ось з білих сортів кращим вважається столове біле вино" Крстач ".

Якщо ж вам подобаються напої міцніше - вас не залишить байдужим особлива фруктова горілка" Ракия "і місцеві сорти горілки" Крунак "і "Лоза", які роблять з винограду.

До речі, ви можете придбати ці алкогольні напої в маленьких сувенірних пляшечках, що відмінно підійде для презенту.

Також з цієї серії сувенірів багато набувають різноманітні настойки, в тому числі на лікарських травах і горіхах. Тут вже, як мовиться, що кому до смаку.

А от в якості закуски до цих та інших алкогольних напоїв можна порекомендувати місцеві делікатеси.

Делікатеси з Чорногорії

Безсумнівним лідером серед делікатесів, якими славиться Чорногорія, і які обов'язково варто спробувати самому і пригостити рідних і друзів, є пршут.


Цей приготований за особливим рецептом ароматний копчений окіст без перебільшення можна назвати найсмачнішим сувеніром з Чорногорії. До речі, купити його можна як в супермаркеті, так і на ринку, причому, за цілком доступними цінами. І що особливо важливо, в дорогу вам упакують його в спеціальну вакуумну упаковку.

Другим їстівним за популярністю сувеніром, який варто привезти з Чорногорії, є сир домашнього приготування. Вибір його просто величезний. На свій смак ви можете придбати сир з козячого, овечого або коров'ячого молока; прісний або солоний, "твердо-гумовий" або ніжно-сирний, з цвіллю або без, витриманий в оливковій олії або дозрів на полиці в прохолодному погребі. Вибирайте! У будь-якому випадку ви зможете здивувати своїх рідних і знайомих оригінальним подарунком зі специфічним смаком.

Ще один гідний їстівний подарунок - оливки і оливкова масло. Гурмани стверджують, що чорногорські оливки не поступаються за своїм смаком і якістю своїм італійським і грецьким родичам.

Якщо ж ви все-таки налаштовані привезти з Чорногорії щось на більш довгу пам'ять, рекомендуємо вам зупинити свій вибір на таких чисто національних речах, як "капа" і "Чемері".

Шапочки і пояси з Чорногорії

"Капа" - національний головний убір, який є для чорногорців не просто частиною національного костюма, але й дуже символічним предметом одягу. Її чорний колір є символом скорботи за втраченим величі Сербії, червоний верх - символізує пролиту кров, а п'ять золотих смуг - п'ятсот років ярма. Також на капе ви можете побачити золоту вишивку із зображенням старовинного сербського або сучасного чорногорського герба.

Так що, безсумнівно, капа залишається кращим сувеніром Чорногорії для чоловіка.

А ось жінці в якості національного презенту підійде особливий жіночий пояс "Чемері".

Проте найголовніший подарунок, який ви, сподіваємося, привезете з собою з Чорногорії, стануть прекрасні спогади про цю гостинній і гарній країні.