Сучасна стоматологія пропонує нам найрізноманітніші пристрої та препарати, покликані робити посмішку красивою, а зуби підтримувати в здоровому стані. Звичайно, без зусиль самої людини жоден чудо-механізм не дасть належного ефекту.

Сучасна стоматологія пропонує нам найрізноманітніші пристрої та препарати, покликані робити посмішку красивою, а зуби підтримувати в здоровому стані. Звичайно, без зусиль самої людини жоден чудо-механізм не дасть належного ефекту, але способів підтримки здоров'я зубів існує маса.

Взяти, наприклад, іригатор порожнини рота - апарат, що пропонує суперсучасний спосіб для очищення ротової порожнини. Іншими словами, іригатор є типовим винаходом прогресивного ХХ століття, прикладом новітніх розробок на основі особливостей людської анатомії та гігієни. Щоденне чищення зубів тільки зубною щіткою є не найкращим захистом від захворювань порожнини рота, і навіть спільні процедури з зубною ниткою все одно залишають шанс для розвитку неприємних захворювань.

Найповніша очищення досягається лише за умови використання іригатора, який здатний добиратися до найвіддаленіших ділянок ротової порожнини. Оральний іригатор ефективно бореться з поширенням бактерій, вимиваючи звідусіль найдрібніші частинки їжі.


Попередити розвиток карієсу і пародонтозу, знизити кровоточивість ясен, прибрати неприємний запах з рота, полегшити відновлювальний період після установки протезів та брекет-систем - у вирішенні цих всіх питань можуть допомогти іррігатори. Ну а оскільки у кожної моделі присутня регулювання потужності напору води, ви зможете вибрати оптимальну для себе, щоб гарненько очистити зуби від бактерій або, наприклад, не пошкодити і без того слабкі ясна. Неоціненну роль в гігієні ротової порожнини грає електрична зубна щітка, але навіть вона не може зробити всього того, на що здатний іригатор.

Традиційні іррігатори складаються з маленького гидронасоса з електрорегулюванням напору води, ємності для води, ручки з насадкою . Але останнім часом з'явилися й інші моделі іригаторів. Так, іригатор з електричним гідронасосом може бути стаціонарного типу для підключення до електромережі або переносних (працює від батарей). Стаціонарний іригатор куди могутніше, має вбудовані насадки і сильно вібрує. Переносний іригатор мало важить і виключно зручний у подорожах. Є ще пристрої, що підключаються до водопроводу - вони гранично прості у використанні і коштують недорого, але досить швидко виходять з ладу через погану якість води.