Така примхлива пані як мода намагається вшанувати своєю присутністю практично будь-яку сторону тих предметів і явищ, в будь-якій мірі стосуються іміджу людини. Кожен новий сезон мода диктує свої правила щодо тих чи інших речей, привносить в індустрію краси масу цікавих нововведень.

Очевидним є той факт, що практично кожна жінка, більш-менш почитающая себе "модницею", прагне бути в курсі останніх тенденцій, щоб тим самим ще більше вдосконалювати свій вигляд. І це не дивно - адже жінка створена для того, щоб прикрашати собою навколишній світ.

Світ нігтьового дизайну (або ж манікюру) так само намагається не залишатися осторонь від модних віянь. Найвідоміші косметичні бренди постійно поповнюють асортимент своєї продукції лаками найрізноманітніших відтінків, професійні фахівці освоюють нові техніки нанесення покриття. І все це лише для того, щоб урізноманітнити світ жінки, наблизити її зовнішній вигляд до досконалості.

З іншого боку - абсолютно необов'язково піддаватися диктуються модою правилам і "бути як всі". Однак не варто ігнорувати той факт, що хоч кожна людина і індивідуальний, але й однакові речі виглядають абсолютно по-різному на різних людях. Тому, чому б не "випробувати на собі" особливо актуальні тренди, особливо, якщо це (як у випадку з манікюром) є доступним?

Таким чином, модний сезон осінь-зима 09/10 пропонує увазі жінок наступні типи нігтьового покриття:

 1. Матове покриття

  Чи не найбільша модна тенденція нігтьової індустрії - лаки всіляких відтінків з матовим (сатиновим) ефектом. При цьому більшість таких лаків не тільки додають нігтю спокійне матове сяйво, але й одночасно доглядають за ним, завдяки великій концентрації в складі цих коштів всіляких поживних і зволожуючих інгредієнтів.

  Крім того однією з останніх новинок є прозорі лаки з матуючим ефектом. Таким чином нігті можна фарбувати будь-яким глянцевим лаком, а зверху - покривати їх матирующим засобом, що одночасно захистить ніготь від пошкоджень і продовжить життя манікюру.

  Найбільш актуальні кольори нігтьового покриття - білий, чорний, сірий (мишачий), насичений синій, фіолетовий, отруйно-зелений, всілякі відтінки червоного.

 2. Металевий блиск

  Тут "правлять бал" лаки з холодним, металевим блиском. На вістрі моди - відтінки золота, срібла, бронзи.

  Основна умова - колір нігтьового покриття повинен бути максимально ідентичним кольором справжнього металу.

  Вітається поєднання відразу декількох металевих відтінків. Не втрачає актуальності декоративне покриття нігтів за допомогою всіляких блискіток, страз, напівдорогоцінного каміння, ланцюжків, фольги.

  Актуальна техніка нанесення манікюру, іменована Minx, що полягає в нанесенні на нігтьову пластину спеціальної тоненькою пленочки-фольги, яка згодом закріплюється прозорим лаком.

 3. "Голлівудський френч", або Moon-манікюр

  Відомо, що мода періодично повертається.


  Ось і дана техніка манікюру, що з'явилася в далеких 20-х роках минулого століття, не стала винятком.

  Суть такого дизайну - поєднання двох кольорів лаку, причому однакових відтінків (матового або глянцевого) і гармонійно поєднаних між собою. Краще всього використовувати швидковисихаюче лакове покриття. Колірна гамма різноманітна: як класичне поєднання чорного і білого, так і більш сміливе, екстравагантне змішання відтінків (наприклад, синього і жовтого).

  Техніка нанесення місячного манікюру полягає в наступному: світла лунка, розташована біля основи нігтя в вигляді своєрідного півмісяця, забарвлюється одним відтінком лаку (як правило більш світлим), що залишилася поверхню нігтя покривається іншим кольором.

  Можна використовувати й іншу технологію: вся поверхня нігтьової пластини покривається одним кольором лаку. Після повного його висихання за допомогою спеціального трафарету закривається нігтьова лунка, після чого вільна частина нігтя - як правило в 2 шари - забарвлюється іншим відтінком лаку. Після зняття трафаретці ніготь повністю покривається прозорим лаком.

 4. "Шаховий" ефект (або "зебра")

  Тут все просто - чергування білого і чорного кольорів лакують покриття.

  Найбільш актуальні наступні варіанти нанесення:
  - один ніготь покривається лаком чорного кольору, наступний за ним забарвлюється в білий колір;
  - кожен ніготь покривається лаком чорного кольору. Після повного його висихання за допомогою тоненького пензлика наноситься лак білого кольору. Можна зробити поперечні смуги (як імітація зебри), можна розділити ніготь поперечною смугою, по обидві сторони нанести невеликі цяточки (наслідуючи "доміношна" шашечками). Тут вже, як кажуть, справа вміння і фантазії.

 5. Градуйовані покриття

  Для так званого "ефекту градієнта" характерною особливістю є досягнення плавного колірного переходу від темних відтінків до більш світлим.

  Як правило, використовуються два лаку однієї кольорової гами, причому один з них повинен бути темним, інший - більш світлим. Необхідно взяти три ємності (найкраще палетки для змішування фарб). У кожну палетку слід налити по 4 краплі темного лаку. Далі необхідно додати світлий лак: в першу палетку - 1 краплю, у другу - 2, в третьому - 3. Вміст кожної палетки необхідно ретельно перемішати. Покриття нігтьової пластини варто здійснювати наступним способом: великий ніготь забарвлюється темним лаком, вказівний - вмістом третьої палетки, середній - складом другий палетки, безіменний - першої палетки, і, нарешті, мізинець покривається світлим лаком.