Не всі мають можливість здати брудний килим в хімчистку. Тому виникає цілком резонне питання - як почистити його в домашніх умовах. Як тільки ви купили килим, потрібно подумати про регулярному догляді за ним. Нові продукти не приймають рівну форму досить довго, кути скручуються. Щоб уникнути цього, пришийте на килим невеликі кишені по кутах. Покладіть в них залізні пластини. Вони розправлять кути, а також забезпечать антистатичну захист.

Перші півроку новий килим потрібно підмітати віником. Не рекомендується використовувати пилосос, оскільки він зашкодить ворс. Віник краще обернути мокрою ганчіркою, після збирання на ній залишаться дрібні ворсинки, яких дуже багато на килимі після стрижки. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу пилосос, не натискайте сильно на ворс.

Чищення килимів в домашніх умовах

Щоб у домашніх умовах почистити килим, можна скористатися різними готовими засобами або народними рецептами. Один зі способів - пшеничне борошно, кухонна сіль, порошок пемзи, винний спирт. Всі інгредієнти змішують з додаванням води, в результаті повинна вийти густа маса. Коли вона охолоне, її слід нарізати на шматки і протерти ними килим. Потім обробити його сухою щіткою. Це засіб піднімає ворс, добре видаляє пил і повертає первісний колір.

Інший спосіб очистити килим - картопля. Його натирають на дрібній тертці, заливають водою. Через два-три години проціджують і чистять килим.

Серед побутової хімії краще віддати перевагу піну рідкого мила. Це хороший спосіб глибокого чищення килима. Піну залишають на килимі на деякий час, потім за допомогою щітки чистять його.

Найпоширеніший спосіб почистити килим - чистий сухий білий сніг. Потрібно знайти підходящу площадку, на яку ворсом вниз укладається килим. Віником кілька разів слід вибити пил, потім перевернути килим і почистити лицьову сторону снігом. Влітку пил з килима вибивають на вулиці, але робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити ворс.

Для чищення килима ідеально підходить квашена капуста.


Її необхідно розсипати, після чого пройтися по килиму щіткою. Коли капуста забрудниться, зібрати, промити і знову використовувати. Процедуру повторювати, поки капуста не буде чистою. Після цього залишаємо килим трохи просохнути і пилососимо. Аналогічним способом використовується сіль.

Видалення плям з килимових покриттів

Часто на килимі залишаються плями від їжі і різних рідин. Щоб почистити килим від них, можна скористатися різними відомими способами. Пам'ятайте, що будь-яке забруднення потрібно виводити, поки воно свіже. Жирне пляма віддаляється за допомогою дрібних тирси, вимочені в бензині. Кашкою обробити пляму і залишити на кілька хвилин, після чого щіткою або пилососом витерти разом з плямою. Забруднення від чаю і кави виводять з килима за допомогою холодної води, в якій розчиняють гліцерин. Плями від вина та пива легко видаляються теплою водою з пральним порошком. Соус або майонез стирається розчином бензину і порошку.

Звичайну бруд з вулиці не рекомендується чіпати. Коли вона висохне, її слід пропилососити, використовуючи спеціальну щітку для чищення килимів. Найлегше видалити плями від воску або парафіну: до забрудненого ділянці потрібно прикласти лід. Коли віск охолоне, він легко зніметься.

Відмінний засіб для видалення плям - суміш господарського мила, винного оцту теплої води. Таким способом можна позбутися від плям фруктів, шоколаду, салату і т . п. Єдина умова - пляма має бути свіжим, тільки в цьому випадку в наявності буде позитивний результат.

Просте зміна положення килима візуально змінює його колір. Це пов'язано з тим, що ворс під різним кутом виглядає по-різному. Якщо направити килим ворсом до вікна, колір стане більш насиченим. Килим потрібно чистити раз на тиждень, щоб пил не утрамбовувати. В іншому випадку її буде важко видалити.