Зручний легкий пуховик дозволить вам взимку відчувати себе тепло і комфортно. Щоб він прослужив вам довго, важливо при виборі враховувати не тільки високу якість. Слід знати, як правильно почистити пуховик. Оптимальний варіант, який дозволить заощадити час і сили - хімчистка. Це обумовлено тим, що кожен пуховик просочений спеціальним засобом, який надійно захищає його від впливу вологи. Неправильна чистка пуховика в домашніх умовах може пошкодити тканину, погіршивши її вологовідштовхувальні властивості. Порошок забиває мікропори, в результаті пуховик стає повітронепроникним. При неправильної сушці на одязі можуть з'явитися розлучення і плями.

Частка пуховика в домашніх умовах

Якщо хімчистка вам недоступна, спробуйте почистити одяг самостійно. У даному випадку важливо дотримати кілька правил. Ніколи не залишайте одяг брудної до нового сезону. Інакше видалити засохлу бруд буде досить складно, а термін служби пуховика скоротиться.

Для чищення пуховика необхідно використовувати делікатний режим прання з температурою не вище тридцяти градусів. Високі температури можуть негативно вплинути на колір виробу, його розмір і первинну форму. Вибираючи засіб, зупиніть свій вибір на рідких препаратах, призначених спеціально для пуховиків. Від порошків краще відмовитися: вони усувають тільки верхні забруднення і майже не вимиваються. Замочувати пуховик можна. Перед пранням перевірте кишені, вони повинні бути порожніми. Застебніть виріб на всі блискавки і гудзики, щоб не допустити їх деформації, виверніть навиворіт. Підстьобування, капюшони і ремені відстібаються. Найбільш забруднені місця - комір і манжети - перед пранням слід запрати вручну, використовуючи мильний розчин і м'яку щітку. Щоб уникнути звалювання пуху, використовуються спеціальні кульки, які разом з пуховиком відправляються в пральну машину. Полоскання повинно виконуватися в делікатному режимі, воду міняйте кілька разів.


Це запобіжить поява розлучень від залишків миючих засобів. Для віджиму вибирайте самі маленькі обертів.

Пуховик сушать у підвішеному вигляді на плічках для одягу. При цьому виріб необхідно регулярно розподіляти і всередині кожного блоку збивати пух. Це допоможе повернути йому первинний зовнішній вигляд і об'єм. Не рекомендується чистити пуховик частіше двох разів на рік.

Видалення плям з пуховика

Якщо на вашому пуховику з'явилися плями, їх можна спробувати видалити в домашніх умовах. Спробуйте усунути їх розчинником, потім застосувати поглиначі - сода, сіль, крохмаль, крейду, тальк. Для найважчих випадків існують окислювачі - лимонна кислота, перекис водню.

Якщо забруднення не сильно, для чищення підійде будь миючий засіб. Його розводять у воді, збивають піну і наносять на пляму. Процедуру повторити кілька разів. Жирні, засмальцьовані місця можна почистити бензином. Спочатку трохи отпарьте тканину, змочіть тампон бензином, обробіть забруднені ділянки, після чого посипте їх адсорбентом. Зробіть так кілька разів, потім промийте тканину теплим миючим розчином.

Універсальний засіб для чищення пуховика - вода, нашатир і будь-яка рідина для миття посуду. Збийте піну, розподіліть на брудних ділянках і промокайте плями губкою. Ще один спосіб - звичайний склоочисник, нанесіть його на бруд, почекайте трохи і потріть.

Якщо нічого не допомагає, плями зберігаються, можна знебарвити їх. Для цього знадобиться перекис водню і нашатирний спирт, змоченим тампоном обробіть пуховик. У будь-якому випадку дотримуйтесь наступних правил:

  • плями очищайте від країв до центру, це допоможе уникнути розлучень,
  • дійте швидко, все необхідне приготуйте заздалегідь,
  • будь-який засіб попередньо випробуйте на внутрішній стороні,
  • після чищення обов'язково промийте всі ділянки теплою водою, зручно розбризкувати воду пульверизатором і тут же сушіть гигроскопичной тканиною.