<


p> Серед прихильників різних систем здорового харчування вже давно ведеться своєрідна війна, приводом до якої стало таке запитання: яка дієта є найефективнішою і в Водночас найкориснішою для організму людини? Як кажуть, скільки людей, стільки й думок.

Наприклад, вегани в голос заявляють про те, що відмова від м'яса та інших продуктів тваринного походження є ключ до позбавлення від всіх захворювань. Так звані сироїди - люди, які споживають їжу, не піддаючи її тепловій обробці - стверджують, що проповідує ними режим харчування як не можна краще впливає на стан людського організму: значно зміцнює імунітет, омолоджує і оздоровлює всі органи і, як наслідок, допомагає людині залишатися здоровим і повним сил на довгі роки.

Не відстають від них і послідовники інших напрямків здорового харчування - дієти Дюка, системи Аткінса та інших.

Однак, якщо вірити науці, служителі якої - вчені з університету Маастрихта (Нідерланди) - досліджували вплив різних систем здорового харчування на організм людини, саму максимальну користь для здоров'я приносить середземноморська дієта.

За словами фахівців, люди, що дотримують основні постулати середземноморської системи живлення, здатні прожити на 15 років довше встановлених середньостатистичних показників! І що характерно, в даному випадку навіть генетика володіє другорядним значенням.

За результатами десятирічного спостереження за станом здоров'я 120 тисяч жінок і чоловіків, які перебувають на момент початку експерименту у віковій категорії від 55 до 65 років, вченими було встановлено наступне: проходження питательному раціону середземноморської дієти сприяє збільшенню тривалості життя - у порівнянні з середніми показниками - у жінок на 15 років, а у чоловіків на 8.

При цьому фахівці вважають за необхідне уточнити те, що середземноморська дієта сприяє запобіганню настання передчасної смерті не тільки при чіткому дотриманні поживного раціону даної системи харчування, але і з урахуванням виконання двох важливих умов:

  • відмова від куріння і вживання міцних алкогольних напоїв;
  • дружба зі спортом, тобто регулярні фізичні навантаження.