До яких тільки способів не вдаються жінки, щоб продовжити свою молодість. Різні косметологічні омолоджуючі процедури, спеціальна гімнастика, засоби народної медицини - і це далеко не весь список "вірних помічників" у боротьбі проти старості. Для досягнення цієї мети жінки готові витрачати не тільки багато часу, але й пристойні грошові кошти.

Одним з найбільш поширених знарядь - в силу відносної дешевизни і доступності - в протистоянні віковим змінам є всілякі засоби від зморшок. Причому найчастіше багато представниць прекрасної статі починають користуватися такими кремами задовго до того, як у них починають виявлятися перші ознаки старіння.

Однак все далеко не так безхмарно. Результати досліджень, проведених групою американських вчених і медиків, оприлюднили невтішні дані: такі антивікові засоби від зморшок таять у собі неабияку небезпеку, їх застосування сприяє збільшенню ризику виникнення онкологічних захворювань.

В результаті застосування косметичних засобів з ефектом омолодження поверхню людської шкіри позбавляється не тільки від зморшкуватих утворень та інших проявів вікових змін, а й від найтоншого верхнього шару клітин епідермісу. Це призводить до того, що шкірний покрив залишається практично беззахисним перед агресивними факторами навколишнього середовища (сонячне світло, вітер, шкідливі токсичні частки повітря і тому подібні).

Крім того, склад омолоджуючих засобів буквально перенасичений дуже небезпечними інгредієнтами, дія яких в значно мірою руйнує і без того ослаблені клітини шкіри.

Одними з таких шкідливих компонентів є альфагідрокіслоти (AHA), у великих кількостях містяться в різних ліфтинг-кремах.


Їх негативний вплив на шкіру серйозно стурбувало американських медиків. В результаті Міністерство здоров'я США не тільки запровадив жорсткий контроль над оборотом косметичних омолоджуючих засобів, що містять АНА-кислоти, але й регламентувало суворе кількісний вміст цього інгредієнта в їх складі. Крім того американський Департамент з обігу харчових і лікарських продуктів зобов'язав виробників, що займаються випуском омолаживающей косметики, вказувати на упаковках можливі негативні наслідки від її застосування. Відтепер етикетка повинна містити дані не тільки про склад і застосуванні продукту, терміни його придатності і функціональному дії, а й про те, що його використання може призвести до витончення і набряклості шкіри, опіків і больового синдрому, а також спровокувати виникнення меланоми і плоскоклітинного раку.

Медики в свою чергу наполегливо рекомендують людям уникати використання тих косметичних засобів, масова частка альфагідрокіслоти в яких складає більше 10% ...