Традиційно така процедура як очищення кишечника вважається вельми корисною. Адже саме таким чином організм людини позбавляється від різних шлаків і токсинів, а разом з тим - стає на шляху до загального оздоровлення всіх своїх складових.

Однак, на ділі цей спосіб не є так званої " панацеєю від усіх бід ".

Як стверджують американські вчені, жодна з безлічі існуючих методик очищення кишечника не тільки не має обґрунтованих наукових підстав, але і є провокатором для виникнення і розвитку небезпечних побічних ефектів. До такого висновку фахівці з університету Джорджтауна прийшли за результатами ретельного і глибокого аналізу всієї наявної і доступної кожному літератури з очищення кишечника, в якій описуються як методики даної процедури, так і ускладнення, можливі від її застосування.

Керівник дослідження - професор Ранить Мішорі (Ranit Mishori) - заявила наступне: "Пошукова діяльність, яка велася нашою групою з літератури з використанням таких термінів, як" очищення кишечника "," детоксикація кишечника "," промивання кишечника "і" очищення кишечника травами ", в підсумку так і не виявила жодної заможної і обгрунтованою наукової роботи, яка б гарантовано свідчила про користь і доцільність застосування подібних методик на практиці ".

Природно, що всі постачальники всіляких послуг з очищення кишечника - як проносних препаратів, так і процедур по промиванню оного органу - в голос стверджують, що всі ці процедури є ефективними і дуже корисними. За їхніми запевненнями, в результаті проведення очисних дій з кишечником поліпшується кровообіг, зміцнюється імунітет, зникають проблеми з самопочуттям, наприклад, головний біль, перевтома організму та інші подібні неприємності.

Правда, вчені в пух і прах розносять такі затвердження.


Враховуючи той факт, що діяльність з очищення кишечника не підлягає обов'язковому ліцензуванню і присвоєння статусу "медичної послуги", кваліфікація та майстерність "гідротерапевтов", "кишкових гігієністів" та інших подібних "фахівців" найчастіше виявляється сумнівною і не викликає довіри. На додаток до того, застосовувані в ході проведення процедури очищення розчини для промивання кишечника, а також проносні препарати, класифікуються як "харчові добавки", отже, не володіють гарантованою безпекою та достовірної ефективністю.

Крім того, в ряді джерел медичної літератури є опис випадків, коли очищення кишечника ставало каталізатором таких важких ускладнень, як повітряна емболія, гостра недостатність кровообігу, септицемія - проникнення інфекції в кров - і зараження паразитами, які закінчувалися, як правило, летальним результатом. Також подібні втручання в роботу організму можуть спровокувати серйозні порушення балансу мікрофлори кишечника, підвищуючи тим самим схильність до розвитку ряду хронічних захворювань.

Вердикт з даного питання американські фахівці винесли суворий: з медичної точки зору всі процедури по очищенню кишечника є невиправданими. Особливо уникати їх варто тим пацієнтам, у яких є в наявності хронічні захворювання. До слова, якраз ця група і є самим частим відвідувачем кишково-очисних процедур. Конкуренцію їм можуть скласти хіба що фанати схуднення, тобто ті, хто будь-якими способами бажає позбутися зайвих кілограмів.