Вірменія - одна з найцікавіших країн, з самобутньою історією, найдавнішою культурою і своєрідними традиціями. Краса є у всьому, що має вірменське коріння. Саме наявність краси, граціозності і помпезності притаманне жіночим вірменським прізвиська.

Жіночі імена у Вірменії

Безліч імен для новонароджених дівчаток у Вірменії несуть в собі інформацію про риси характеру його власниці. Це, наприклад, такі прізвиська, як:

 • Седа - ніжність;
 • Шогер, Шогік - краса;
 • Амалія - чиста, чиста;
 • Карині - радісна;
 • Шагані - добра.

Почувши імена дівчат Арусь - "Сонячна" або ж Назан - "Граціозна", мимоволі пов'язує їх з рисами характеру їх власниці, які асоціюються з ніжністю, теплом, добротою і є характеристикою внутрішніх, а також зовнішніх достоїнств.

Іменем Анаіт, що означає "дихання добра, щастя, блага", називати у Вірменії дуже почесно, адже воно походить від прізвиська грецької богині материнства і родючості Артеміди.

Часто в жіночому імені відбивається не тільки внутрішній світ дівчини, але й зовнішня характеристика. Так, прізвисько Маняк - означає "Намисто дорогоцінного каміння", а Парандзем - "Схожа з Вищим Божеством". Вони наділяють свою володарку внутрішньої привабливість і зовнішньою красою.

Сучасні імена дівчат дуже благозвучні і змістовні. А в далекій давнині перед прикметником або прізвиськом батька ставили слово - Духта ("дочка" - арм.) і отримували нове ім'я, яке не завжди приємно звучало. Ряд імен прийшов до Вірменії разом з християнством:

 • Хачатур - ниспосланная св. Хрестом;
 • Арутюн - воскресіння;
 • Сате - істинна, божественна;
 • Алмаст - вершина божественності.

Джерелом прізвиськ також стала непроста багатовікова історія становлення вірменської нації. Про це свідчить наявність у представниць прекрасної статі цієї країни імен, запозичених у інших народів - греків, євреїв, слов'ян. Вони вживаються з деякими змінами, але і в наш час є дуже популярними. Наприклад, вірменське прізвисько Ада, що означає "благородна дівчина", має російське коріння і походить від імені Аделіна, яке дуже часто використовується в Європі. А жіноче прізвисько Атанасов походить від грецького слова "athanasia", що перекладається як "безсмертя".

Імена дівчат можуть розповісти багато не тільки про історичну спадщину нації, а й про шанування своїх найдавніших традицій.


Прикладами таких прізвиськ є імена Татевік - "Шлях предків" і Зара - "Жриця з храму вогню". Багато прізвиська у Вірменії оповідають нам про сімейні цінності:

 • Гаяне - сім'я;
 • Нана - мама;
 • Сіран - улюблена.

Популярні вірменські імена

Багатовікова культура вірмен сприяла різноманітності прізвиськ. Тому вибір їх дуже багатий, але є ті, які з року в рік залишаються дуже затребуваними в сім'ях вірмен.

Дуже часто дівчинці дають прізвисько, яке може мати вплив на те, як вдало складеться її доля або ж який дівчинка буде в майбутньому . Про це свідчать те, що все більше з'являється новонароджених з ім'ям Наїра - "Вільна", Шагані - "Лагідна, Благочестива", Рипсиме - "Вище усіляких похвал", Карині - "Радісна".

У сім'ях, де шанують культ жінки-матері або дружини, дівчинку завжди називають Нані - "Богиня вогнища", або ж Наріне - "Дружина, жінка".

Невід'ємною частиною культури цього народу є природа. Саме це послужило причиною виникнення ряду жіночих прізвиськ, які в своєму значенні передають всі величність, красу, таємничість її, а також головних природних складових - представників флори і фауни. Яскравим підтвердженням цього факту служить жіноче ім'я Сатенік, що перекладається як "Справжня лань", інше значення цього прізвиська - "Бурштинова". Гарне ім'я Шушан - означає "Лілія", Манушак - "Фіалка" і Ахгюл - "Біла троянда" (з'явилося в результаті злиття турецького слова "ag", що означає білий, зі словом "gul", що означає троянда).

Горде прізвисько дівчата Ахавні походить від вірменського слова "ахавні", що перекладається як "Птах-голуб", а словосполучення "Подих ранку" - це переклад Ануш.

Серед особливостей вірменського національного имянаречения можна відзначити те, що широке вживання в сільській місцевості мають неофіційні родові прізвиська. Рідше вони використовуються і у великих містах, але завжди при їх створенні відштовхуються або від прізвиська засновника всього роду, або від роду діяльності цієї сім'ї.

Пощастило тим вірменським дівчатам, які мають пестливі форми прізвиськ. Наприклад, Аревик - "Сонечко", Астхік - "Зірочка", Зепюр - "Вітерець". Вони служать підтвердженням того, з якою серйозності підходили до вибору прізвиська батьки, які чекали дочку, яку турботу і любов вони вкладали в майбутнє своєї дівчинки.