Широко відомий факт: одна з найдавніших націй Старого Світу - англійці - люблять чай. При цьому цей божественний напій більшість з них воліє вживати з додаванням молока. Намагаються не відставати від жителів Туманного Альбіону і інші народи Європи, все більше схиляються до даної тенденції та представники інших континентів.

Чим же викликана популярність поєднання таких, здавалося б, абсолютно несумісних напоїв - чаю та молока?

Прихильники чайно-молочного ритуалу висловлюються в його захист наступним чином: чайний настій, змішаний з молоком, являє собою дуже цінний напій, який здатний чинити на організм людини не тільки стимулюючу дію, але й впливати на нього в якості прекрасного зміцнювальний засіб.

Як відомо, в молоці міститься більш ніж 100 різних поживних речовин і близько 20 вітамінів і мікроелементів, необхідних для повноцінного забезпечення життєдіяльності організму. Правда, тут є один нюанс - молоко має властивість погано засвоюватися шлунком. Ось тут-то на допомогу і приходить чай! Природні складові чайного напою чудовим чином згладжують і, так би мовити, виправляють всі побічні ефекти молока, покращуючи тим самим процес засвоєння його організмом людини.

Разом з тим, ті рослинні білки і жири, що таяться в настої чаю, змішуючись з аналогічними елементами молока, створюють воістину унікальний, дуже поживний і надзвичайно корисний для людини білково-жировий комплекс, що містить крім того корисний бонус - багатий набір вітамінів та інших стимулюючих речовин.

Однак, у даного виду чаювання мається і чимало супротивників. Так, нещодавно із звинуваченнями в його бік виступили американські вчені.


На їхню думку, змішування чаю і молока призводить до погіршення корисних якостей обох напоїв, а точніше - до їх повної нейтралізації.

Дане твердження стало можливим завдяки результатам ряду досліджень, в ході яких було встановлено, що деякі чайні пігменти - теофлавіни, - вступаючи у взаємодію з молочним білком, утворюють трудноусваіваемие для організму людини з'єднання. Особливо дане з'єднання робить досить згубний вплив на представниць прекрасної статі. Як стверджують фахівці, в ряді випадків ця "комбінація" стає своєрідним каталізатором, що провокує утворення каменів у нирках.

У зв'язку з цим керівник цього дослідження - доктор Джеремі Вілсон (Jeremy Wilson) - настійно рекомендує всім жінкам, що захоплюються чайно-молочним ритуалом, відмовитися від цього згубної звички і навчитися вживати ці напої традиційним чином, тобто окремо. Звичайно, якщо вони - жінки - не відчувають потреби ризикувати своїм здоров'ям. Тим більше, що обидва цих напою, що вживаються незалежно один від одного, мають чималим багажем корисних властивостей: речовини, в них містяться, сприяють позбавленню організму від різних бактерій, підвищують еластичність кровоносних судин, роблять сильний антиоксидантну дію, а також досить-таки ефективно спалюють жирові освіти.

До речі, про жиросжигающие ефект! За словами австралійських вчених, знежирене молоко, яке вживається в якості обов'язкового елемента сніданку, є чи не найкращим з існуючих засобів для схуднення. Поживність сього продукту коливається в межах 210-220 кілокалорій, а за рахунок відчуття ситості, яке доставляє даний напій, обсяг вживаної на сніданок їжі зменшується на 10-15%.