Кожна з представниць прекрасної статі отримувала в подарунок прекрасні, ніжні, чарівні букети троянд. Можна припустити, що багато хто хотів би, щоб така краса росла на підвіконні в квартирі або ж в палісаднику на дачній ділянці. Але чи можливо виростити троянду з букета? Виявляється, так! Вийде, правда, не у всіх. Адже, як стверджують садівники-аматори, троянду з букета можна виростити всього лише в трьох з десяти спроб.

Яку троянду вибрати для вирощування

Не всі троянди піддаються укоріненню. Наприклад, сорт цих прекрасних квітів "Голландські" практично не піддається вирощування в домашніх умовах. Найкраще для вкорінення використовувати вітчизняні троянди.

Треба звернути увагу на стебло живця. Він обов'язково повинен мати 2 нирки: одна розташовується зверху, а друга - знизу. Те, скільки ці ніжні квіти вже простояли зрізаними, значення не має. Але все-таки для швидкого результату бажано, щоб цей час було не більше, ніж чотири дні. Якщо ж ви вирішили відразу ж зробити живці, то буде набагато краще. А щоб красиві бутони цих квітів даремно не пропадали, можна їх помістити в прозору вазу, наповнити її водою і поставити, як прикраса на стіл. Так буде удвічі приємно - візуально дуже красиво і троянда росте!

Роза, подарована в зимовий час, укоріненню піддається найгірше. А ось з березневих букетів, використаних, щоб виростити цей примхливий квітка, можна зробити живці, які в липні точно укореняться в грунті.

Підготовка троянди до вкорінення

Середню частину стебла квітки необхідно поділити на живці, довжина яких повинна бути приблизно дванадцять-п'ятнадцять сантиметрів. Нижній зріз на стеблі троянди обов'язково потрібно зробити під кутом, рівним сорок п'ять градусів і розташованим на один сантиметр нижче нирки. А ось зріз внизу троянди повинен бути прямим і тільки на півсантиметра вище нирки.


Більше робити не рекомендується.

Нижній лист держака необхідно прибрати, а верхні листки - вкоротити, залишивши від них приблизно 1/3 частину. Шипи слід підрізати за допомогою секатора, якщо вони є, звичайно.

Верхній зріз живця потрібно припекти марганцівкою або зеленкою. А після цього помістити підготовлені живці троянди з букета на 12:00 в сік алое. Після закінчення часу нижню частину стебла необхідно розщепити за допомогою гострого ножа на глибину не більше, ніж півтора сантиметра. Тільки після всіх цих маніпуляцій можна посадити квітку в підготовлену землю. Попередньо придбайте спеціальний розчин, який сприяє кращому прищепленню живців, і обмокніте їх в нього.

Грунт має бути багатою перегноєм. Якщо ви плануєте висаджувати рослину на відкритому повітрі, то найкраще садити його на окремій грядці -пітомніке. Держак потрібно висадити в попередньо підготовлений грунт. Перед самою посадкою грунт посипають річковим піском мінімум на три сантиметри, але держак повинен увійти в саме землю на 1-2 см. Тому заміряйте шар піску.

посаджених підготовлений квітка необхідно полити водою і накрити нижньою частиною п'ятилітрової пластикової пляшки . Накривати живці потрібно так, щоб горлечко пляшки було направлено вгору.

Щоб троянда почала зростати, держак слід поливати через шийку пляшки або навколо цього укриття. Відкривати його не можна протягом 6-8 місяців, бажано не видаляти його до того моменту, коли з'явився бутон. Зазвичай вже на третій рік з держак стає невеликим квітучим кущиком.

Звичайно, якщо ви жодного разу не стикалися з садівництвом, то у вас може з першого разу не вийти виростити троянду. Але не варто зневірятися, з часом у вас неодмінно все вийде.