"Хочу жити вічно!" - Таке бажання неодноразово миготить в розумі кожної людини. Споконвіку людство намагається розгадати таємницю "вічного життя", намагається різними способами продовжити терміни свого земного існування.

На тривалість людського життя впливає безліч факторів: генетична схильність, навколишнє середовище, загальний стан людини ( причому як фізичне, так і психологічне).

Проте, на жаль (а може бути і на щастя) заповітний для багатьох чудодійний "еліксир молодості" досі не винайдено. Тому поки одні вчені мужі (і не тільки вони) б'ються над осягненням таємниці безсмертя, інші являють світу нові результати своїх досліджень. Наскільки дієві їх рекомендації - питання, звичайно ж, спірне. Однак шкоди вже точно не принесуть.

Таким чином, людина має велику ймовірність прожити довше, якщо:

 1. Він - улюбленець і душа компанії

  Дослідницькі дані одного з інститутів Швеції показали, що у людей, часто повещающіх розважальні заклади і "запалюють" на різних вечірках, ризик розвитку слабоумства на 50% нижче, ніж у більш "нудних і замкнутих" опонентів .

  Пояснюється це тим, що мозок нудних, замкнутих людей відрізняється низьким рівнем так званого "гормону стресу" - кортизолу, який перешкоджає утворенню послідовних зв'язків у мозкових клітинах. Причому знизити його досить-таки легко: варто лише випити чашечку чорного чаю, подрімати або, наприклад, пройти сеанс медитації.

 2. Він щодня вживає в їжу вівсяну кашу

  20-30 грам клітковини, що поставляється вівсянкою, на 17% знижують ризик настання смертельного результату від серцевих захворювань. Крім того клітковина скорочує вміст холестерину в організмі, посилює чутливість до інсуліну, сприяє втраті ваги.

 3. Він здійснює щоденні пробіжки

  Учені Каліфорнійського університету з'ясували наступне: люди середнього віку, які вчиняють за тиждень сумарну 5-тічасовой (приблизно 40 хвилин в день) пробіжку, мають не тільки гарну фізичну і розумову форму, але і довше живуть. Бігуни не тільки захищають свій організм від ризику виникнення серцевих і неврологічних захворювань, але й перешкоджають проникненню в нього різних інфекцій.


  Крім того у бігаючих людей ймовірність розвитку ракових захворювань більш мінімальна.

 4. Підраховує кількість щодня споживаних калорій

  Вчені Сент-Луісского Університету встановили, що серце людей, що підраховують калорії і скоротили їх споживання до 1400-2000 в день, набагато молодше, ніж у людей, непомірних в задоволенні апетиту.

 5. Один удар його пульсу відповідає секундному відрізку часу

  Таким чином здорове серце, перебуваючи в спокійному, нормальному стані, має видавати 60 пульсуючих ударів на хвилину.

 6. Він завжди в курсі останніх технологічних розробок

  Люди, не тільки стежать, але й активно користуються новітніми технологічними засобами, наприклад, Інтернетом, сприяють підтримці свого мозку в хорошій, нормально функціонуючої формі.

 7. Він не хропе уві сні

  Існує така недуга як обструктивне апное - захворювання, що викликає коротку зупинку дихання, що провокує стиснення гортанних тканин і подальшу їх блокування для проникнення повітря. Хропіння є основною ознакою даного захворювання. Таким чином виникнення апное під час сну значно підвищує кров'яний тиск. Згодом зростає ймовірність виникнення проблем з пам'яттю, провокується депресивний стан, збільшується ризик настання повноти.

  Результати проводилося протягом 18 років дослідження наслідків даного захворювання показали, що люди, які не страждають під час сну обструктивним апное, живуть в 3 рази довше за тих, хто страждає важкими формами цієї недуги.

 8. У нього нормальний вміст в організмі вітаміну D

  Дослідницькі дані показують, що для ефективної боротьби з різними інфекціями кров людини повинна містити необхідну кількість вітаміну D: оптимумом вважається 30 нанограмм вітаміну на 1 мілілітрів крові. Даний вітамін не тільки захищає кісткову систему, він скорочує ризик виникнення серцевих захворювань і злоякісних ракових пухлин.