Як відомо, прокинутися з ранку - це ще пів-справи. Для більшості людей основним завданням ранкового пробудження є намагання підбадьорити свій організм, надати йому життєвих сил і енергії, налаштувати роботу мозку на потрібний лад.

Що характерно, чим молодша людина, тим легше йому справлятися з симптомами пробудження. З віком же прокидання, як правило, дається важче.

Чим же можна допомогти своєму організму в питанні позбавлення від так званого "ранкового синдрому млявості"? Важливе значення в даній справі відіграє такої щоденний ритуал, як сніданок. Не секрет, що багато з продуктів харчування містять такі корисні та цінні речовини, які сприяють енергетичної струсу організму.

Отже, щоб пробудження не перетворювалося на катування, а сніданок приносив максимальну користь, фахівці рекомендують взяти на замітку наступні поживні "енергетики":

 1. Шоколад: крім того, що він смачний, даний продукт містить досить багато цукру і є поштовхом для вироблення ендорфінів. А цього цілком достатньо для того, щоб отримати заряд енергії на кілька годин.
 2. Холодна вода: однією з причин втоми є зневоднення організму. Холодна рідина - це своєрідний шок для внутрішньої системи людини, в результаті якого вона отримує струс і починає працювати на повну потужність. Саме тому слід вживати, особливо вранці, якомога більше холодної води або інших охолоджених напоїв, особливо вранці, і буде вам радість.
 3. Ягоди: містять неймовірну безліч різних корисних речовин і природних стимуляторів.
 4. Цитрусовий (апельсиновий, лимонний, лаймовий, грейпфрутовий) сік: природний джерело вітаміну С, який сприяє наповненню організму енергією.


  Крім того, аромат цитрусових стимулює мозкову діяльність.

 5. М'ясо: протеїни, що містяться в даному продукті, повільно переробляються, отже, повільніше виробляється і енергія, зате її дії вистачає на більш тривалий період часу.
 6. Зелений чай: як відомо, в будь-якому чаї міститься кофеїн, який чудово допомагає вирішити проблеми з "запуском" організму. При цьому заряд бадьорості від чашки чаю триває набагато більше, ніж від кави. Якщо після вживання кави ефект настає відразу, то бадьорить чаю проявляється не так швидко, але воно є більш тривалим за тривалістю.
 7. Яблука: містять бор, тобто той елемент, який підвищує пильність організму. Таким чином більш концентрується пам'ять і зростає увага.
 8. Вівсянка: повна складних вуглеводів і клітковини, а тому являють собою прекрасне енергетичне блюдо.
 9. Банани : джерело натурального цукру, який засвоюється організмом набагато краще і сприяє відновленню розумової діяльності.
 10. Йогурт: містить магній - прекрасне джерело довготривалої енергії.
 11. Яйця: відносяться до категорії "суперенергетіка". У них повно протеїнів, вітамінів і мінералів, необхідних організму для повноцінної роботи і відновленню після фізичних навантажень. Крім того, вживання яєць надає досить-таки тривалу відстрочку для прояву почуття втоми.