Найчастіше люди, які "сидять" на різних дієтах і зганяти таким чином зайві кілограми, досягають намічених цілей, тобто худнуть. Правда, після того як етап схуднення виявляється для них справою завершеним, багато хто починає знову знаходити такі небажані минулі форми.

Згідно з даними медичної статистики, тільки 13% людей, позбавилися від надмірної ваги, не набирають його знову протягом року. І це не дивно, адже давно відомо наступне: не так важко схуднути, як важко утримати згодом отриманий результат.

Як правило, перебуваючи в стані ейфорії від споглядання своєї нової фігури, багато людей розслабляються і починають грішити так званими " забороненими плодами ", тобто потихеньку перестають стежити за своїм харчуванням і фізичною активністю. В результаті всі витрачені раніше зусилля йдуть нанівець, і вага повертається на колишні місця.

Данські вчені - група дієтологів та ендокринологів з Університету Копенгагена - задалися питанням: чи існує який-небудь алгоритм збереження ваги після схуднення? На цю тему ними було проведено дослідження, до участі в якому були залучені 900 дорослих і 800 дітей з восьми країн Європи. Протягом півроку ці добровольці дотримувалися різних дієт.

У результаті було встановлено наступне: вживання продуктів, що містять велику кількість протеїнів і відрізняються низьким глікемічним індексом, сприяє утриманню ваги в постдіетіческій період і допомагає таким чином не погладшати після завершення процесу схуднення.

Як показав експеримент, волонтери, які їли подібні страви, виявилися в середньому на 2 кілограми легше, ніж учасники контрольної групи, які споживали продукти з високим глікемічним індексом.


При цьому від них не надходило скарг на напади голоду або ж огидний смак їжі. Вчені пояснюють це тим, що при низьким глікемічним індексом вуглеводи повільно переробляються в глюкозу, тому відчуття насичення організму здається більш повним.

Таким чином, фахівцями був складений список найбільш оптимальних для збереження ваги продуктів, до якого увійшли пісне м'ясо , нежирні молочні продукти і сири, овочі та цитрусові. Під забороною опинилися білий шліфований рис і білий хліб.

Крім того, дієтологи запропонували зразкове меню, яке допоможе закріпити отриманий після курсу схуднення результат.

Денний раціон даного постдіетіческого харчування повинен виглядати приблизно наступним чином:

Сніданок: нежирне молоко з мюслі або вівсяними пластівцями (без цукру), шматочок цільнозернового хліба з нежирним сиром, апельсин (або стакан апельсинового соку );

Обід: порція (150-200 грам) пісної яловичини, телятини або курки з коричневим або диким рисом, гречкою або скибочкою цільнозернового хліба, або риба (відварна, запечена) в томатному соусі з овочами;

Вечеря: тушкована або запечена індичка з овочами, невелика порція макаронів з твердих сортів пшениці, порція салату, приготованого з авокадо, сиру типу фета і листового салату .

Будьте здорові:)