Правильна, пряма постава - це основна складова гарної фігури. Але, на жаль, через сидячого і малорухливого способу життя, хребет запам'ятовує таке положення і залишається зігнутим постійно. Зазвичай на стан спини впливають такі чинники:

 • Загальна слабкість м'язового корсету, яка є справжнім бичем сучасності. Як правило, при сидячому способі життя і відсутності культури харчування м'язи не мають можливості нормально розвиватися. А ось наші предки, які не сиділи весь день за комп'ютером і не користувалися автомобілями, а займалися землеробством і скакали верхи, мали дуже розвинену і міцну мускулатуру.
 • Нераціональне розподіл навантаження на хребет і неправильне положення тіла . Власне цей фактор є наслідком попереднього, коли одноманітна поза і слабкість м'язів призводять до викривлення хребта. Також це відбувається і при перенесенні тягарів.

Щоб виправити і усунути сутулість, можна вдатися до спеціальних коректорів, які одягаються під одяг, але краще всього регулярно виконувати спеціальні нескладні вправи для випрямлення постави. Такі фізичні навантаження у вигляді вправ будуть корисні не тільки для тих, хто страждає викривленням хребта, але й для тих, хто бажає зберегти рівну і красиву поставу протягом довгого часу. Виконувати вправи можна вдома або прямо в офісі, адже все, що для цього потрібно - ваше бажання і рівна стіна.

Вправи для постави біля стіни
 • Необхідно щільно притулитися до стіни всім тілом і, стоячи в цьому положенні, зробити кілька дуже глибоких вдихів і видихів. Потім, відірвавшись від стіни, але, не змінюючи положення тіла, пройтися по кімнаті. Робити це потрібно з абсолютно прямою спиною, як ніби ви все ще стоїте біля стіни. Ті, хто звик постійно сутулитися, перший час після вправ можуть відчувати деякі больові відчуття в області спини.

 • Притулившись до стіни, слід зігнути ногу в коліні і зробити нею кілька махів, потім те ж саме повторити другою ногою. Подібні вправи хороші тим, що виконувати їх можна абсолютно в будь-якому взутті, навіть на високих підборах.
 • Точно так само стоячи біля стіни, необхідно знову виконати кілька махів, але вже кожною рукою, зігнутою в лікті.
 • Наступна вправа поєднує два попередніх, так як тепер вам потрібно робити махи одночасно лівою ногою і правою рукою, а потім правою ногою і лівою рукою. Махи слід робити по 7-10 разів.

 • Тепер постарайтеся розслабитися, глибоко дихаючи і вільно нахиляючись вперед.

Вправи, що виконуються біля стіни, корисні для випрямлення постави, а також для зміцнення загального м'язового корсету.

Вправи для спини на стільці
 • Сидячи на стільці, потрібно випрямити спину і, не змінюючи положення голови, спробувати витягнути підборіддя вперед.


  Повторити вправу необхідно не менше 7-10 разів.

 • Сядьте на стілець прямо і рівно, після цього розслабтеся і тягніться торсом вгору, так сильно, як тільки можете. Важливо при виконанні цієї вправи звести лопатки максимально близько один до одного.
 • Знову ж сидячи на стільці, втягуйте живіт під час вдиху, злегка прогинаючись назад і зводячи лопатки. На видиху повертайтеся у вихідне положення.

Вправи для зміцнення постави на підлозі

Вправи для постави, що виконуються лежачи або сидячи на підлозі, звичайно ж, підійдуть для занять в домашній обстановці. Кожна вправа необхідно робити по 5-10 разів.

 • Лежачи на животі, зігніть руки в ліктях, а кисті стуліть, поклавши на них лоб. На вдиху намагайтеся підняти верхню частину тулуба і одночасно з цим розвести руки в сторони, при цьому, не закидаючи голову назад.

 • Зігніть ноги в колінах, лежачи на спині, ступні поставте максимально близько до стегон. Руки розведіть по сторонам, щоб долоні дивилися вгору. Починайте вигинати груди так, щоб нижня частина тіла щільно прилягала до поверхні підлоги.
 • Стоячи на колінах, прослідкуйте, щоб ноги і руки були на ширині плечей під абсолютно прямим кутом щодо підлоги. Відводите пряму ліву ногу назад, а праву руку вперед. Повторіть те ж саме, помінявши ногу і руку.

Це далеко не повний список вправ, що сприяють випрямленню постави, але регулярно виконуючи навіть цей мінімум, можна домогтися значних результатів і знайти гарну, пряму спину.

Корисні поради для збереження прямої постави
 • Намагайтеся не сидіти занадто довго, поклавши ногу на ногу, так як в цьому випадку навантаження не розподіляється рівномірно, і можна заробити викривлення хребта.
 • Бажано не носити важкі сумки і пакети в одній руці , найкраще розподіляти вантаж рівномірно на обидві кінцівки або ж часто міняти руку. Дітям шкільного віку, хребет яких ще не достатньо зміцнів, переносити книги і підручники рекомендується тільки в неоплачених рюкзаках.
 • Якщо ви сидите за комп'ютером, то стежте за положенням вашої постави - вона повинна бути прямою і рівною. Під час читання тримайте книгу або журнал на рівні грудей під вертикальним кутом близько 50 градусів.
 • Для любителів почитати в ліжку рекомендується частіше перевертатися з боку на бік або ж сидіти, спираючись на спинку ліжка.