Багато людей в силу різних причин відмовляються від ранкового прийому їжі: комусь просто не вистачає часу, хтось фізіологічно не здатен завантажувати свій не до кінця ще прокинувся організм чимось їстівним, а для деяких сніданок і зовсім представляється абсолютно марним ритуалом. Всі ці люди в практично рівній мірі неправі.

Відмова від сніданку є ніщо інше, як прямий шлях до проблем серцево-судинної системи людини. Принаймні, саме до такого висновку прийшли австралійські вчені.

Зокрема, фахівці з університету Тасманії протягом досить-таки тривалого часу спостерігали за 2184 добровольцями, а точніше - за їх ранковими звичками, в числі яких є і сніданок.

В результаті цього було встановлено наступне:

По-перше, ті люди, які віддають перевагу відмова від ранкового прийому їжі, набагато частіше відриваються від роботи або навчання, ніж їх ситі опоненти. Відбувається це тому, що голодний організм вимагає насичення і, як наслідок, провокує їх на часті перекуси. Крім того, такі люди, як правило, уникають різних фізичних навантажень, що призводить до підвищення рівня холестерину і ожиріння.


Підсумком цього неправильної поведінки стає збільшення ризику розвитку різних серцевих захворювань.

По-друге, у так званих "відмовників від сніданку" значно зростає рівень інсуліну в крові, що в результаті може спровокувати виникнення цукрового діабету.

Вітчизняні дієтологи також схиляються в бік корисності сніданку. Згідно їхніх рекомендацій, перший прийом їжі повинен здійснюватися в період першої години після пробудження людини. Сніданок запускає гормональну систему організму, який в іншому випадку, тобто не підживлений їжею, буде думати про те, що людина ще спить. Саме з цієї причини важливо з'їдати вранці хоч щось, бо навіть мала доза їжі не тільки посприяє насиченню організму і пробудженню його від сну, але і додасть бадьорості та енергії самій людині.

Якщо ж людина систематично пропускає сніданки , йому не варто чекати позитивних результатів, бо це згубно позначається як на роботі організму в цілому, так і на роботі серцево-судинної системи зокрема.