В останні роки особливу популярність серед худне населення придбало так зване дробове харчування. Як відомо, суть цього дієти зводиться до того, щоб щоденне споживання їжі становило 6-7 прийомів їжі, тобто їсти слід часто і невеликими порціями.

У свій час багато дієтологів світу підтримували даний живильний раціон , вважаючи, що він працює досить-таки просто і ефективно.

Однак, останні дослідження американських учених поклали кінець міфу про результативність та корисності дрібного харчування.

У якості "піддослідних кроликів" фахівці обрали виключно представників чоловічої статі, причому з числа тих, яким ніяк не вдавалося позбутися від накопичених жирових відкладень в області живота. Таким чином, учасниками експерименту стали 54 чоловіки, розділені на благо процесу на дві рівночисельний групи.

Члени однієї групи харчувалися три рази на день, причому інтервалом між прийомами їжі становив п'ять годин. При цьому чоловіками споживалася звичайна денна норма калорій, також не заборонялося і споживання білка - м'ясо нежирних сортів дозволялося вживати в необмежених кількостях.

Інша група випробовуваних харчувалася згідно наступної програми: шість разів на день, з проміжним інтервалом в два години. При цьому в живильному раціоні даних учасників практично були відсутні білки, тобто м'ясо, а фруктово-овочеві продукти містилися в меню в превалирующем більшості.


Зрозуміло, що овоче- та фруктоеденіе для організму дуже корисно, однак, необхідно думати і про рівновагу в харчуванні ...

У результаті цього експерименту вдалося встановити наступне: ті чоловіки, які дотримувалися белковосодержащіх дієти (білкова їжа давала 25% калорійності їх раціону), відчували менше почуття голоду, в порівнянні зі своїми опонентами, меню яких містило убоге кількість білка (денна калорійність білкової їжі становила не більше 11%). У зв'язку з цим учасникам з першої групи було легше дотримуватися досить-таки жорсткого режиму харчування і справлятися з почуттям голоду. Таким чином вони були максимально захищені від спокус так званих "перекусів".

Підсумки сього експерименту явили наступне твердження: шанси людей, які страждають від надмірної ваги, на якнайшвидше і ефективне схуднення значно зростають за умови того, що вони будуть харчуватися тричі на добу і дотримуватися при цьому дієти з високим вмістом білка, ніж вони стануть є шість разів на день і дотримуватися нізкобелковую дієту.

Як вважають дієтологи, саме високий вміст білка в живильному раціоні і традиційне триразове харчування допомагають тримати апетит під контролем, що в свою чергу полегшує процес зниження ваги і не піддає організм стресу.

До речі, до числа необхідних для організму білків дієтологи віднесли не тільки м'ясо, а й макарони, картоплю і навіть світле пиво . Правда, вживання останнього має бути в міру.