Незважаючи на те, що ніяких медичних способів отучения малюка від пустушки немає, є багато педагогічних.

Отже, молоді батьки, запасіться терпінням і приступайте! Педіатри радять не забирати у дитини соску насильно, а запропонувати йому самому відмовитися від неї.

1. Складіть казку
Діти люблять казки. Так чому б не скласти легенду про те, чому малюкові потрібно відмовитися від пустушки. Наприклад, що соску потрібно віддати вороні для воронят, що вони зовсім маленькі і їм потрібніший. Якщо дитина почне вередувати, розповідайте, який він дорослий і добрий, раз поділився соскою з маленькими пташенятами.

2. Сховайте соску
Якщо Ви зрозумієте, що дитина готова відучитися від соски, просто сховайте її. Малюк може покапризничать до 3 днів і перестане.


Зазвичай мами переживають більше, ніж їхні малюки через втрату соски.

3. Відволікайте малюка
Займіть вільний від сну час дитини розвиваючими іграми, де необхідно перемикати всю увагу на гру. Особливо дієві заняття для розвитку моторики рук.

4. Бажання в обмін на соску
Також один з дієвих спосіб "домовитися" з крихіткою - це виконати його бажання в обмін на відмову від соски. Наприклад, піти в зоопарк або подарувати іграшку.

5. Розрізати пустушку
Також допомагає розрізати пустушку і розповісти, що вона вже відслужила і зламалася. Що тепер Ваша дитина вже став дорослим для неї. Часто малюки в такому віці ще не розуміють, що можна купити нову.

Успіху і терпіння молодим батькам!